Politechnika Warszawska: otwarty wykład Richarda Stallmana

Technika
2013-03-13 12:00
2013-03-13 14:00

Richard Stallman, amerykański informatyk (twórca ruchu wolnego oprogramowania wraz z jego sztandarowym Projektem GNU) obchodzący tym roku 30-lecie działalności społecznej odwiedzi Polskę w dniach 13-14 marca 2013.

Pierwszego dnia wizyty w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej o godz. 12:00 odbędzie się jego wykład (w języku angielskim; bez udziału tłumacza) pt. "A free digital society" ("Wolne społeczeństwo cyfrowe"). Osoby chcące uczestniczyć w wydarzeniu obowiązuje rejestracja poprzez stronę internetową (niestety, bez gwarancji znalezienia miejsca siedzącego). Dla osób zarejestrowanych drzwi Auli otwierają się o 11:45 a pięć minut przed 12:00 wpuszczane będą - w razie wolnych miejsc - także osoby niezarejestrowane Po zakończeniu wykładu, o 14:00 w Gmach Starej Kotłowni (sala nr 4) odbędzie się przeznaczona tylko dla mediów konferencja prasowa.

Dr Richard Matthew Stallman (ur. 1953), znany w Internecie pod pseudonimem rms, to żyjąca legenda wśród osób zaangażowanych w ruch postulujący wolność w tworzeniu i dzieleniu się dobrami kultury. W 1989 r. stworzył on Powszechną Licencję Publiczną GNU służącą do licencjonowania oprogramowania. W ramach tej i podobnych licencji nie podkreśla się zakazów i ograniczeń obejmujących użytkowników oprogramowania, lecz podkreśla się tzw. "cztery wolności": uruchamiania programu w dowolnym celu; analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb; rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu; udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność.

http://www.rms2013.pl/
http://www.pw.edu.pl/Wydarzenia2/Wolne-spoleczenstwo-cyfrowe-wyklad-Rich...

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.