Przeciw podwyżkom! Przeciw antyspołecznej polityce rządu!

Publicystyka

Związek Syndykalistów Polski sprzeciwia się podwyżkom przyjętym przez Radę Warszawy:

  • Bilety komunikacji miejskiej (70%)
  • Opłata za żłobki (ok. 600%)
  • Woda i ścieki (30%)
  • Ewentualne podwyżki cen i strata dochodów dla miasta związane z prywatyzacją Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (SPEC)

Podczas gdy wszystko drożeje, pensje większości pracowników pozostają na takim samym poziomie. Wielu z nas nie stać na czynsz, na leki i na inne potrzeby, nie mówiąc o luksusach. Jeśli tak dalej pójdzie, nie będzie nas stać na zapewnienie edukacji dla naszych dzieci, ani na opiekę zdrowotną, a spokojne życie na emeryturze będzie tylko marzeniem.

Nie możemy dalej pozostać bierni i akceptować polityki, która działa w interesie wąskich elit, kosztem większości społeczeństwa! Musimy działać!

Nie jest prawdą, że musimy płacić więcej za wszystko, że nie ma żadnych alternatyw. Decyzja o przerzuceniu dodatkowych kosztów na nas jest związana z pewną mentalnością i ideologią rządzących. Jeśli płacimy podatki, to powinny one być przeznaczone na dobro wszystkich, aby zabezpieczyć nasze podstawowe potrzeby jako członków społeczeństwa. Uzyskane w ten sposób fundusze nie powinny służyć finansowaniu przerośniętej administracji państwowej i samorządowej, oraz bogaceniu się firm, korzystających z pieniędzy niegospodarnie wydawanych przez urzędników.

Aby rozwiązać ten problem, należy przezwyciężyć bierność społeczeństwa i razem organizować się przeciw nadużyciom władzy!

Musimy spróbować zmienić decyzję Rady o podwyżkach na wszystkie możliwe sposoby. Jest już inicjatywa by przeprowadzić referendum, którą należy poprzeć. Jeśli dojdzie do referendum należy głosować przeciw tym podwyżkom. Warto także pokazać swój sprzeciw publicznie – np. rozwiesić transparent przeciw podwyżkom, lub wydrukować i rozdać ulotki, czy przyjść na demonstrację.

ZSP organizuje pikietę przeciw drożyźnie w dniu 1 lipca pod Metro Centrum. Będzie to dzień przejęcia prezydentury Rady UE przez Polskę.

Z tej okazji władze miasta wydają mnóstwo pieniędzy na efekciarskie imprezy publiczne, których celem jest odwrócenie uwagi mieszkańców od prawdziwego oblicza polityki władz. W ten sposób ludziom dostarcza się igrzysk zamiast chleba i pewnej przyszłości.

Jedną z form protestu przeciwko podwyżkom będzie odmowa płacenia wyższych cen. Jesteśmy za rozwojem komunikacji miejskiej, ale uważamy, że planowane podwyżki zniechęcą wielu do korzystania z komunikacji publicznej, która stanie się po prostu niedostępna dla
najbiedniejszych warszawiaków.

Aby wysłać protest do Prezydenta m.st. Warszawy i do Rady Warszawy, lub dowiedzieć się więcej zobacz naszą stronę internetową: http://podwyzki.zsp.net.pl

Przyjdź na protest: w piątek 1 lipca o godz. 18:00 pod stacją Metro Centrum.

Związek Syndykalistów Polski – Międzynarodowe Stowarzyszenie Pracowników

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.