„Przyjaciół się nie zjada” – pokaz filmu

2013-10-23 19:00
2013-10-23 20:30

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza 23 października 2013 roku, w środę o godz. 19 do Kinokawiarni KIKA na Podgórzu (ul. Ignacego Krasickiego 18) na pokaz filmu dokumentalnego „Przyjaciół się nie zjada”.

Pobicia i szantaże, groźby wobec aktywistów i aktywistek prozwierzęcych, napuszczanie służb mundurowych na organizacje przez nieprzychylne osoby, ratowanie uwięzionych zwierząt, wykupywanie zwierząt z rzeźni, interwencje w sprawach maltretowanych zwierząt, to codzienność osób działających na rzecz zwierząt w Polsce.

Prócz działań rodem z filmów akcji ludzie działający w NGO prozwierzęcych zajmują się codzienną pracą u podstaw – edukacją, prowadzeniem schronisk, domów tymczasowych i sanktuariów, adopcjami, lobbingiem w sprawach legislacyjnych, organizują happeningi i demonstracje itp.

50-minutowy film dokumentalny „Przyjaciół się nie zjada” przedstawia kilkanaście barwnych postaci ludzi, którzy poświęcili swoje życie walce o prawa zwierząt w Polsce. Jest już trzecim filmem zrealizowanym przez Fundację Czarna Owca Pana Kota.

Po pokazie zapraszamy na dyskusje z autorami filmu – czy zwierzęta są istotne moralnie? Czy działalność prozwierzęca w Polsce jest kontrowersyjna? Czy może być niebezpieczna? Czy łatwo być aktywistą/aktywistką społecznym w Polsce?

Wstęp wolny.

Serdecznie dziękujemy Kinokawiarni Kika – www.kinokika.pl – za udostępnienie sali kinowej na pokaz i przestrzeni na dyskusje!

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.