Relacja - wieczorek filmowy we Wrocławiu - "Przejmowanie fabryk"

W dniu dzisiejszym (26 listopad 2006) odbył się wieczorek filmowy w siedzibie stowarzyszenia Basta na ulicy Żeromskiego 82a we Wrocławiu. Projekcja filmu "Przejmowanie fabryk", zaczęła się punktualnie o godzinie 18:00. W miarę upływającego czasu, schodziło się coraz więcej osób, gdzie ostatecznie liczba ta ukształtowała się w okolicy 40. Zimno, które można było odczuć przed rozpoczęciem seansu, zostało powstrzymane przez rozpalony piec, dzięki czemu wszystkim było ciepło. Oczywiście, nikt nie mógł narzekać na jakość miejsc siedzących, ponieważ każdy mógł rozbić się na wygodnych fotelach oraz tapczanach. Jedynym mankamentem, było chwilowe przerwanie projekcji - w połowie seansu – z powodu wniesienia pozostałych miejsc siedzących dla nowo przybyłych osób.

Po filmie, każdy mógł zaopatrzyć się w prasę anarchistyczną oraz poczęstować się ciepłą herbatką. Zabrakło w całym tym wydarzeniu jedynie dyskusji, która byłaby ciekawym uwieńczeniem wieczorka filmowego. No cóż… mamy nadzieję, że następnym razem po seansie filmowym, wywiąże się ciekawa polemika.

Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie.
www.zeromskiego.glt.pl
www.wroclaw.ibw.com.pl

Troche o filmie:
Noami Klein pt."Przejmowanie fabryk"
W dokumencie tym pokazana jest walka robotników o ponowne uruchomienie miejsc pracy w sytuacji, kiedy w Argentynie wystąpił największy w dziejach krach gospodarczy (2001).Robotniczy postanawiają sami wznowić produkcję w swoich miejscach pracy, oraz bez szefów i innych klakierów, zaczynają zarządzać swoimi miejscami pracy w całkowicie oddolny sposób. Dokument w jasny i rzetelny sposób pokazuje to, co wydaje się dla liberalnych piewców niemozliwe - realną samorządność pracowniczą, niehierarchiczną strukturę zarządzania przedsiębiorstwem oraz walka robotników o przetrwanie.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.