Społeczny Komitet Poparcia w sprawie in vitro

Kraj | Prawa kobiet/Feminizm

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny zaangażowała się w nową inicjatywę, która ma stać się odpowiedzią na kontrowersyjny projekt ustawy bioetycznej posła Jarosława Gowina. Pomysł zrodził się w trakcie zbierania podpisów pod protestem społecznym przeciwko projektowi Gowina. Głównym założeniem inicjatywy jest powołanie Społecznego Zespołu ds. Przygotowania Obywatelskiego Projektu Ustawy w sprawie Zapłodnienia In Vitro.

Celem działań Zespołu jest wypracowanie projektu ustawy bioetycznej, który będzie zgodny z międzynarodowymi standardami ochrony praw człowieka, w tym z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, konwencjami ONZ i Rady Europy, a także z Konstytucją RP. Ustawy, która zapewni równy dostęp do opieki zdrowotnej i najlepszych procedur medycznych dla wszystkich potrzebujących i zainteresowanych.

W związku z inicjatywą dotyczącą przygotowania Obywatelskiego Projektu Ustawy w sprawie Zapłodnienia In Vitro Zespół, Społeczny Zespół ds. Przygotowania Projektu wyraża nadzieję, że inicjatywa spotka się z oddźwiękiem społecznym w postaci powstania Społecznego Komitetu Poparcia dla Obywatelskiego Projektu Ustawy w sprawie Zapłodnienia In Vitro, który będzie zbierał podpisy pod projektem ustawy.

Zapraszamy do zgłoszenia swojego akcesu! Społeczny Komitet jest otwarty dla wszystkich osób, organizacji oraz instytucji popierających działania na rzecz wypracowania Obywatelskiego Projektu Ustawy w sprawie Zapłodnienia In Vitro.

Akces do Społecznego Komitetu Poparcia dla Obywatelskiego Projektu Ustawy w sprawie Zapłodnienia In Vitro można zgłosić poprzez stronę Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny:

http://www.federa.org.pl/?page=news&newsid=588

Zwracamy się także z prośbą o pomoc w jak najszerszym upowszechnianiu możliwości przystąpienia do Społecznego Komitetu Poparcia.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.