Światowy Dzień Wegan, Katowice dnia 27.10. Projekcja filmu „To tylko zwierzęta" (akcja uliczna 24-ego)

2013-10-16 15:00

1 listopada na całym świecie obchodzony jest:„Światowy Dzień Wegan”,
w związku z tym że tego dnia w Polsce przypada Dzień Wszystkich Świętych (dzień wolny, długi weekend), organizujemy wydarzenie 27-ego października, czyli parę dni wcześniej.

Już dzisiaj, chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić do lokalu „Katofonia”(ul. Mariacka) na organizowaną z tej okazji projekcję filmu „To tylko zwierzęta”. Przed seansem krótka prezentacja na temat weganizmu.

DODATKOWE ATRAKCJE:

-wegański poczęstunek, za który zapłacisz wedle uznania :)

-RABATY DO WYGRANIA na potrawy/ produkty wegańskie :) (do sklepu "VegAnka" w Chorzowie oraz Restauracji "Dobra Karma" w Katowicach)

Link do Sklepu VegAnka: https://www.facebook.com/sklepveganka?ref=ts&fref=ts

Link do Restauracji „Dobra Karma”:https://www.facebook.com/DobraKarma?fref=ts

***
Warto więc śledzić nasze wydarzenie a przede wszystkim warto je udostępnić, zachęcając do niego inne osoby. Bo trzeba pamiętać, że wolny wybór odnośnie diety jest tylko możliwy wtedy, kiedy zna się wszystkie za i przeciw. Dlatego przyjdź i dowiedz się, czym jest weganizm. My Nie gryziemy bo preferujemy roślinki ;-).
Serdecznie zapraszamy !

***
W skrócie: WEGANIZM to dieta, która najczęściej jest także stylem życia. Polega ona na niejedzeniu produktów odzwierzęcych, ale także często na nie wspieraniu innych aspektów życia zw. z cierpieniem; wykorzystywaniem zwierząt. Resztę dowiecie się Państwo z przygotowanej przez nas prezentacji.

Co do filmu ? To jest to niezależny film paru twórców obrazujący wszelkie relacje człowieka z innymi gatunkami. Wyjaśnia pojęcie szowinizmu gatunkowego oraz pomaga zrozumieć kwestie: dlaczego człowiek zabija oraz wykorzystuje zwierzęta.

Tyle od nas, a oto opis samych twórców filmu „Niezależny film dokumentalny ukazujący różne oblicza relacji między człowiekiem a innymi gatunkami. Kim są zwierzęta i jakie zajmują miejsce we współczesnym społeczeństwie? Dlaczego są zabijane w ilościach, których nie da się zliczyć, dlaczego są więzione i zadaje im się niepotrzebny ból, skoro podobnie jak my chcą żyć, być wolne i unikać cierpienia? W jaki sposób uprzedmiotowienie zwierząt odbija się na relacjach międzyludzkich? Jeżeli odpowiedzią jest, że "To tylko zwierzęta", kim więc jest człowiek?”

Warto dodać, że autorzy filmu w maju 2012 roku zdobyli statuetkę magazynu "Vege" za promowanie weganizmu.

***

AKCJA ULICZNA z okazji Światowego Dnia Wegan
24.10.2013 r.
godz.:15-17
miejsce: ul. Stawowa

Wszystkich tych, którzy nie mogą do nas przybyć 27-ego (niedziela) do Katofonii zapraszamy na akcję uliczną która odbędzie się 24-ego (czwartek) na ul Stawowej. Na danej akcji postaramy się odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości zw. z dietą wegańską. Będziemy mieli stoisko informacyjne oraz wegański poczęstunek. Ilość symboliczna, więc warto przyjść punktualnie na akcję.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.