W-wa - Gruzińska Noc

2007-01-23 19:00
2007-01-23 23:00

Zapraszamy 23 stycznia (wtorek) na Gruzińską Noc w warszawskiej Jadłodajni Filozoficznej – imprezę poświęconą przybliżeniu kultury Gruzji i życia mieszkańców tego kraju.

Miejsce i czas: JADŁODAJNIA FILOZOFICZNA, ul. Dobra 33/35, Warszawa, 23 stycznia (wtorek), godz. 19.00.

Gruzińska Noc w Jadłodajni jest kolejną z cyklu Etnicznych Nocy organizowanych przez Ośrodek Kultury Ochoty. Do tej pory odbyły się Noce poświęcone m.in. Iranowi, Armenii, Etiopii, Indiom, Tybetowi i Meksykowi.

Gruzińska Noc w Jadłodajni ma być okazją do zapoznania się z tradycyjnymi i współczesnymi twarzami Gruzji. W programie znajdą się mini-wykłady znawców tej części Kaukazu, pokazy slajdów polskich podróżników, film z tańcami gruzińskimi oraz koncert zespołu „Abadelia”. W przerwach będzie można obejrzeć wystawę malarstwa Davida Pataraii i Nanuli Burduli. Na deser podane zostaną pachnące kaukaskimi przyprawami przysmaki regionalnej kuchni i szklaneczka najwyższej jakości wina, z którego wyrobu Gruzja słynie od wieków. Będzie też można potańczyć do nowoczesnych „kawałków” z Tbilisi granych przez dj-a Świstaka.

Impreza organizowana jest we współpracy z Gruzińską Diasporą w Polsce i firmą dystrybucji win Marani, portalem internetowym www.kaukaz.pl, Instytutem Kultury Narodów Kaukazu, które pragną przybliżyć warszawiakom tajemnice swojego niezwykłego kraju.

Wstęp wolny.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.