Więcej informacji o karawanie rowerowej z Berlina do Petersburga

Kraj | Świat

Karawana wyruszy koło 6. (albo 2. a może 12...) czerwca z Berlina (patrz: dyskusja nad terminami). Trasa będzie prowadzić przez Polskę, państwa nadbałtyckie, do St. Petersburga. Najbardziej prawdopodobna wersja: Frankfurt/Słubice – Poznań – Toruń – Olsztyn – Suwałki – Wilno – Panevezys – Ryga – Valmiera – Tartu – Narva...

Pomysł
Od 15 do 17 lipca w St. Petersburgu będzie miał miejsce szczyt G8.

Jedną z możliwości dotarcia tam, jeśli wszystko pójdzie po myśli, będzie karawana rowerowa z Berlina, jadąca przez Polskę i państwa nadbałtyckie. Jest to jednocześnie możliwość zaprotestowania przeciwko szczytowi, jak i pokazania alternatyw wobec systemu w miejscach, przez które będziemy przejeżdżać. Alternatywą jest na przykład to, że podróżujemy wykorzystując jedynie energię własnych mięśni, jak i to, że staramy się znaleźć niehierarchiczny i ekologiczny sposób współżycia w trakcie podróży.

Poza samą radością życia w świadomości, że “un otro mundo es possible” (inny świat jest możliwy), jest to akcja polityczna, coś dużo więcej niż zwykła turystyka. W związku z tym, chcemy nawiązać jak najwięcej kontaktu z ludźmi w miastach, przez które będziemy przejeżdżać. Mamy na myśli spotkania informacyjne, dyskusje, akcje robione razem z miejscowymi działaczami, ruchomą wystawę o G8 i sprzeciwie przeciwko nim, możliwość pokazania filmów i wiele wiele więcej. Sama karawana jest oparta na zasadach samoorganizacji, więc nie spodziewajcie się “grupy logistycznej”, która będzie załatwiać jedzenie, transport, warsztat dla rowerów itd. Wszyscy, którzy wezmą udział w karawanie, powinni zorganizować to wszystko razem (namiary poniżej).

Co jest już gotowe? (Kwiecień 2006)
Karawana wyruszy koło 6. (albo 2. a może 12...) czerwca z Berlina (patrz: dyskusja nad terminami). Trasa będzie prowadzić przez Polskę, państwa nadbałtyckie, do St. Petersburga. Najbardziej prawdopodobna wersja: Frankfurt/Słubice – Poznań – Toruń – Olsztyn – Suwałki – Wilno – Panevezys – Ryga – Valmiera – Tartu – Narva... (Szczegóły: ). Na tą chwilę zaangażowały się głównie osoby z Europy Wschodniej, 22 kwietnia 2006 mamy 55 osób zapisanych na listę mailową (). Nie wiemy jaka część z nich faktycznie weźmie udział w przejeździe. Zerknij (i dopisz się!) na listę Caravan_People, żeby zobazyć kto weźmie udział w karawanie (i upublicznił swoje dane): . Ważne jest, żebyśmy zaplanowali całą karawanę najlepiej, jak będziemy w stanie, w związku z tym wasza pomoc jest konieczna. Ale, czy wam się to podoba czy nie, część przejazdu pozostanie spontaniczna.

Poszukiwani: współorganizatorzy, mechanicy rowerowi, miejscowi
Poszukujemy ludzi, chętnych do: Koordynacji części przejazdu, zwłaszcza na terenie Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Oznacza to sprawdzanie możliwych tras przejazdu, poszukiwanie miejsc na obóz itd. Ugoszczenia Karawany w swoim mieści. Byłaby to okazja do zrobienia akcji informacyjnej o G8 w waszej okolicy. Zbierania/przygotowywania/tłumaczenia informacji o G8 po polsku/litewsku/łotewsku/estońsku/rosyjsku, które mogłyby być przydatne w trakcie podróży Wzięcia udziału. Jedź rowerem, ciesz się przyrodą, bierz udział w dyskusjach i akcjach!

Dojazd rowerami na szczyt G8 w Szkocji w 2005 roku okazał się wielkim sukcesem i około 70 osób, które wzięły udział wtedy, zapowiedziało, że pojadą do Petersburga.
W listopadzie 2005 podczas spotkania w Nottingham, grupa 15 rowerzystów z akcji przeciwko G8 powołała kolektyw o nazwie Bicyclology () w celu planowania przyszłych wydarzeń, jednak zdecydowali, że skupią się na pokazie rowerowym w UK w roku 2006.

Kontakt
support-g8caravan (at) riseup.net (Niemiecki, Anglicki, Polski, Ruski)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.