Wykład ex- rzecznika prasowego ELF

2015-05-03 19:00

Zapraszamy na ciekawe spotkanie z Leslie James Pickering, który był rzecznikiem biura prasowego Północno-Amerykańskiego Frontu Wyzwolenia Ziemi od 1997 do 2002, kiedy podziemny Front Wyzwolenia Ziemi (ELF) był u szczytu swojej aktywności a FBI uważało tę grupę za ‘wewnętrzną grupę terrorystyczną numer 1’. Nie będąc w stanie kontrolować lub pojmać ELF, FBI obrało sobie za cel prześladowanie Lesliego i biuro prasowe. 7 wezwań przed Federalny Sąd Przysięgłych (Federal Grand Jury), wezwanie przed kongresową podkomisję oraz 2 naloty.
Ponad dziesięć lat później, kiedy Leslie otworzył radykalną księgarnię w Buffalo – Burning Books, dowiedział się, że FBI przesłuchiwało także jego przyjaciół,
Urząd Pocztowy Stanów Zjednoczonych (US Post Office) kopiował jego korespondencję, a jego nazwisko było na sekretnej liście ograniczającej podróżowanie samolotami. Ponadto Federalny Sąd Przysięgłych wezwał bank do przekazania dokumentacji finansowej firmy Burning Books. Obecnie, Leslie podróżuje po Europie ze swoją rodziną opowiadając historię radykalnej walki o środowisko w USA jak również o swoich zmaganiach z inwigilacją oraz pogwałceniem prawa wolności słowa przez państwo (dzięki Kraków za tłumaczenie!).

Więcej info:
http://www.lesliejamespickering.com/
http://burningbooksbuffalo.com/pages/resist-state-oppression-and-federal...
https://www.facebook.com/lesliejamespickeringeurope

Organizatorzy : Federacja Anarchistyczna Sląsk

Pub "Koniec Świata" 47-400 Racibórz
3 maj Start; 19h Wstep Wolny

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.