Wyrok fanatyków na Houzan Mahmoud - irakijską feministkę

Świat | Prawa kobiet/Feminizm

Na Houzan Mahmoud, reprezentantkę organizacji Wolność Kobiet w Iraku został wydany wyrok śmierci przez Islamskich Fundamentalistów z organizacji Ansar al-Islam, działającej na terenie Iraku i w irackiej części Kurdystanu.

Wysłane do niej zawiadomienie o wyroku brzmi:
„Z pomocą Wielkiego Boga, zabijemy cię w Iraku lub w Londynie do połowy marca, ponieważ prowadzisz kampanię przeciw Islamowi. Powinnaś zostać odesłana do Boga, który ukaże cię za twe przewinienia.”

Houzan Mahmoud aktualnie przebywająca w Londynie, pochodzi z irackiej części Kurdystanu, gdzie niedawno prowadziła kampanię przeciw włączeniu islamskiego prawa – Szariatu do proponowanej konstytucji. Houzan jest 34-letnią aktywną feministką, propagującą świeckie zasady istnienia społeczeństwa, dziennikarką i obrończynią praw człowieka. Zdecydowała się kontynuować swoją pracę, pomimo wyroku wydanego przez Ansar al-Islam.

Houzan zapoczątkowała niedawno inicjatywę mającą na celu zakończenie okupacji Iraku i organizację świeckiego, równościowego społeczeństwa alternatywnego, które decyzje centralne podejmowałoby poprzez Iracki Kongres Wolnościowy.

„Będę kontynuować to, co robiłam do tej pory, przemierzać świat organizując pomoc dla kobiet w Iraku i Kurdystanie, jak również ujawnić przemoc i płciowy apartheid, który Islamiści narzucają milionom kobiet w regionie” – komentuje całą sprawę Houzan.

Houzan potrzebuje wsparcia, wysyłajcie do niej słowa otuchy:
houzan73@yahoo.co.uk

Strona organizacji Wolność Kobiet w Iraku

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.