14-20 maja: Wege Tydzień w Warszawie

2007-05-14 15:00
2007-05-20 20:00

Poniedziałek 14.05.07

15:00 Happening – placyk przy stacji metra Centrum, swój udział zapowiedziała Paulina Przybysz z Sistars. W kontrowersyjny sposób zwrócimy uwagę na różnicę w traktowaniu zwierząt, które są pupilami domowymi i tych, które się zjada.

Wtorek 15.05.07

20:00, Koncert – Klub Aurora, ul. Dobra 33/35, wstęp 10 zł , zagrają:
- Hundred Inch Shadow - http://www.100inchshadow.com
- oraz Daymares - http://www.myspace.com/yourdaymares
- wegański catering Poison Sun

Środa 16.05.07

16:00 – Wykład „Wegetarianizm w Sporcie”, Akademia Wychowania Fizycznego - Warszawa, ul. Marymoncka 34, Sala 2, I piętro, wstęp wolny. Odpowiemy na pytanie: „Czy na diecie wegetariańskiej można być profesjonalnym sportowcem oraz jak dzięki odpowiednim odżywaniu zwiększyć swoje możliwości.

17:30 – Pokaz filmów Jill`s Film, Witness, Meatrix - Restauracja Biosfeera, al. Niepodległości 80, wstęp wolny.

Czwartek 17.05.07

18:00 - Pokaz gotowania - Vegabar, ul. Oboźna 9, wstęp wolny. Jeśli chcesz się nauczyć jak robić dania wegetariańskie będąc wegetarianinem albo przekonać się że wegetarianie jedzą coś poza trawą, zapraszamy 

Piątek 18.05.07

20:00 – Cooking Clash, wielkie bezkrwawe zawody w gotowaniu okraszone dużą ilością świetnej muzyki. Kilkanaście pysznych i zdrowych dań – wyżerka, że hej, ale przede wszystkim dużo dzikiej i niezdrowej całonocnej zabawy ;-)
Miejsce: CDQ, Warszawa, ul. Burakowska 12.
W programie m.in.:
- 6 gotujących drużyn z udziałem znanych osób, które nas wspierają – m.in. dziewczyn z Sistars i Moniki Mrozowskiej.
- wszyscy będziecie mogli głosować na najlepszą drużynę przez wrzucenie pieniędzy do puszki przy stanowiskach. Wygrywa drużyna, która zbierze najwięcej pieniędzy – cały dochód ze wszystkich puszek zostanie przeznaczony dla zwierząt w schroniskach.
- koncert zespołów:
- LOFT,
- FORMA – http://www.4-ma.com – posłuchajcie próbki ich grania!
- Paulina i Natalia Przybysz z Sistars – specjalnie dla nas!
Wstęp 10 zł po rezerwacji na stronie http://www.cdq.pl , 15 zł w kasie na miejscu. Ilość miejsc ograniczona – już dzisiaj zarezerwuj bilet!

Sobota 19.05.07

7:00-14:00 - Honorowe oddanie krwi i inauguracja Klubu Wegetariańskich Krwiodawców, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul. Saska 63/75. Wasza krew jest potrzebna żeby ratować życie a przy okazji mamy okazję pokazać, że wbrew stereotypowi wegetarianizm nie powoduje problemów zdrowotnych – jest wręcz przeciwnie!

Niedziela 20.05.07

14:00 - Vege Piknik na trawie, Park Ujazdowski. Weźcie kocyk i kosz z kanapkami ;-) Posiedzimy, pogadamy, poznamy się i wspólnie obmyślimy tajemny plan zwegetarianizowania ludzkości. Dzieci i inne zwierzęta mile widziane.

http://www.wegetydzien.pl

Warsaw Vegans

Od 14 do 20 maja po raz trzeci obchodzimy ogólnopolski tydzień wegetarianizmu. W tym roku warsaw vegans dołączają się do świętowania. Proponujemy wam nieco skromniejszy w formie i bardziej zdecydowany w treści, niż oficjalny, program.
Wszystkie poniższe spotkania odbędą się w Infoszopie na Pradze. Prosimy też przez cały czas trwania tygodnia wegetarianizmu o przynoszenie wegańskich przepisów i niepotrzebnego jedzenia do Infoszopu (namiary i szczegóły niżej).

Poniedziałek 14 maja:

Zdrowe odżywianie czyli absolutne podstawy przeżycia !!! 17.00

Wtorek 15 maja:

koncert w aurorze+ zbiórka jedzenia(patrz niżej)

Środa 16 maja:

Testy na zwierzętach-historia i fakty-wykład. 17.00

Czwartek 17 maja:

Zielone książki-otwarta dyskusja, podczas której zajmiemy się omówieniem kilku książek traktujących o tematach związanych z ekologią, weganizmem czy proekologicznym aktywizmem. Zapraszamy wszystkich z własnymi ciekawymi książkami. Po dyskusji infoszopowa biblioteka stanie dla was otworem. 16.30

Adbusting i aktywizm wizualny-warsztaty adbustingu i wykonywania plakatów informacyjnych, szablonów, wielkoformatowych napisów oraz sabotowania wizualnej propagandy. 18.00

Piątek 18 maja:

Miód a weganizm czyli największy spór w dziejach ludzkości. Dlaczego miód nie jest wegański, jak jest produkowany, jak żyją pszczoły. Krótki wykład+ dyskusja. 17.00

ALETHEIA release party-impreza i potluck z okazji wydania pierwszego numeru biuletynu informacyjnego ALETHEIA. Żarcie, muzyka i spoken word. 18.30

Sobota 19 maja:

Jedz papier czyli prasa kulinarna-spotkanie w formie zajęć ZPT, na których wspólnymi siłami od zera stworzymy wegańskie kompendium kulinarne. Przynoście jak najwięcej przepisów, którymi chcecie się podzielić z innymi. 12.00-17.00

Sabotowanie polowań-warsztaty przedstwiające metody sabotowania polowań i udaremniania wysiłków myśliwych. 12.00

Niedziela 20 maja:

Działanie zamiast diety-warsztaty dotyczące zmieniania świata na codzień. Co każdy z nas może zrobić niewielkim nakładem sił i czasu oprócz zmiany diety. W co i jak się zaangażować, jak samemu organizować aktywistyczne posunięcia, jak poświęcając dziennie kilka minut więcej sprawić, że świat będzie czystszy i zdrowszy. Co możemy zrobić w obrębie własnego mieszkania, w zakresie własnego życia. 12.00

Piknik/potluck na świeżym powietrzu (szczegóły już niedługo, szukajcie ich też na stronach empatii/vivy, w razie wątpliwości piszcie na maila:) )

! FOOD GATHERING !
Od dziś rozpoczynamy zbiórkę jedzenia, w celu przygotowania otwartego przyjęcia. Prosimy o przynoszenie wszelkich produktów, które zalegają na waszych półkach czy w waszych szafkach do Pracowni i Infoszopu. Najbardziej przydatne będą rzeczy typu kasze, mąki, makarony, ale wszystko się przyda i na pewno nic się nie zmarnuje. Starajcie się w miarę możliwości przynosić jedzenie o długim terminie ważnosci, warzywa i owoce dopiero na dwa, trzy dni na przed imprezą.
Jedzenie będziemy też zbierać na koncercie 15 maja i to chyba najlepszy dzień na dostarczenie produktów o krótkim terminie przydatności do spożycia.. Jeśli nie masz nic w domu, kup mąkę czy makaron za 2 złote, a kilka dni później najedz się za to do syta w parku, razem z przyjaciółmi.
20 maja odbędzie się otwarte przyjęcie na świeżym powietrzu. Zapraszamy wszystkich. Impreza ma charakter potlucku prosimy więc o przynoszenie własnego wegańskiego jedzenia. Oprócz tego będzie też oczywiście dostępne jedzenie przygotowane z produktów przyniesionych wcześniej przez was. Mamy nadzieję, że taka forma przygotowywania jedzenia sprawi, że wiele osób zrewiduje swoje podejście do konsumpcji, marnowania jedzenia czy takich inicjatyw jak food not bombs.

PEŁNE INFO TU: mail: f_fire@o2.pl
ORAZ TU: www: myspace.com/warsawvegans
I TU: Infoszop - targowa 22, praga, warszawa/infoszop.bzzz.net

Pracownia - górskiego 3/59, warszawa / pracownia.bzzz.net
aletheia - aletheia_biuletyn@o2.pl
PODAJ DALEJ !

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.