22.03 o godzinie 11.30 - Wrocław - akcja solidarnościowa z zatrzymanymi w czasie antyrasistowskiej kontrmanifestacji

Protesty | Represje
2007-03-22 11:30
2007-03-22 13:30

Dnia 21 marca 2007 roku na Rynku we Wrocławiu za zgodą władz miasta odbyła się demonstracja środowisk neofaszystowskich pod przewodnictwem Narodowego Odrodzenia Polski. Organizacja ta znana jest w Polsce z działalności o charakterze rasistowskim i nacjonalistycznym. Manifestacja zalegalizowana została pod hasłem „Uczczenia Międzynarodowego Dnia Ochrony Czarnych”, co jest jawną prowokacją, gdyż 21 marca jest Międzynarodowym Dniem Walki z Rasizmem. Uczestnicy zgromadzenia NOP występowali pod sztandarami z wizerunkiem swastyki oraz wznosili okrzyki nawołujące do nienawiści rasowej. Tym samym naruszono konstytucyjne prawo Państwa Polskiego zakazujące propagowania treści faszystowskich.

Kolorowa, spontaniczna kontrdemonstracja pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi” została brutalnie zepchnięta przez funkcjonariuszy policji z trasy przemarszu neofaszystów. Kontrmanifestacja miała charakter pokojowy, pomimo tego dwie osoby zostały bezpodstawnie aresztowane bez przedstawienia konkretnych zarzutów.
Oburzeni tym faktem zwracamy się z apelem o pomoc w uwolnieniu zatrzymanych, których jedynym „przewinieniem” było to, że postanowili zaprotestować przeciwko propagowaniu faszyzmu.

Uczestnicy kontrmanifestacji

Dnia 22.03 o godzinie 11.30 pod Komendą Miejską Policji we Wrocławiu przy ulicy Druckiego-Lubeckiego 1 odbędzie się akcja solidarnościowa z zatrzymanymi.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.