AfterWork w Szczecinie oraz Anarchistki

Kraj | Ruch anarchistyczny
2006-07-26 15:30
2006-07-26 20:00

Federacja Anarchistyczna oraz OZZ Inicjatywa Pracownicza zapraszają w każdą środę na AfterWork. Od 15:30 do 17:30 otwieramy swoje progi dla wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą problematyką społeczną. Można poczytać wydawnictwa niezależne i zaangażowane, włączyć w działania demokratycznej i oddolnej Komisji Środowiskowej OZZ Inicjatywa Pracownicza. Pogadać o problemach czy dowiedzieć się o działaniach oddolnego ruchu społecznego. Serwujemy również kawę i herbatę, czy inne zimne napoje, które umilić mogą czas spędzony na dyskusji.

Miejsce: Społeczny InfoPunkt ALERT - ulica Śląska 34 – Szczecin

O godzinie 18 puszczamy w najbliższą środę film:

"Anarchistki"
(122 min.)
reżyseria: Vincente Aranda scenariusz: José Luis Guarner, Vincente Aranda, na podstawie: opowiadania Vicente'a Arandy

Rok 1936 - W odpowiedzi na bunt wojskowych wybucha rewolucja hiszpańska, na której czele stają anarchiści. Młoda zakonnica trafia do milicji anarchistycznej CNT-FAI atakującej Saragossę. Opowieść o tym jak ludzie z różnych środowisk zostają uwikłani w rewolucyjne wydarzenia i jak zmienia się dzięki temu ich świadomość.

Zobacz plakat

Kiedyś czytałyśmy

Kiedyś czytałyśmy recenzje tego filmu, ale nie udało się nam nigdy go obejrzeć. Nareszcie jest ku temu dobra okazja w odpowiednim miejscu. Szykować się kochane Anarchole! Gotowi czy nie, nadchodzimy! :)

Lepsze czasy nastały???

Czyżby to miasto normalniało? Jakas przeciwwaga dla wąsatych "aktywistek"? Czy to tylko moje złudne nadzieje ?:P

Wszytkie @narchistyki sa

Wszytkie @narchistyki sa piękne :D

Anarchistki może i tak :]

Anarchistki może i tak :]

Zajebisty plakat ! :)

Zajebisty plakat ! :)

Podobno dobry film, nie

Podobno dobry film, nie miałem okazji go jeszcze zobaczyć. Pojawię się na stówę!!!

rewolucja świadomości

Ważną częścią naszej rewolucyjnej pracy jest zmiana świadomości w różnych sferach życia. Chodzi nam nie tylko o to, aby człowiek był wolny, ale także, aby społeczeństwo nie oceniało ludzi w sposób hierarchiczny.

W obecnej sytuacji dzielimy świat na bardziej i mniej wartościowych ludzi, często według płytkich zasad, bezsensownych i niesprawiedliwych.

Typowe jest ocenianie ludzi według stereotypów piękna, które nie tylko hierarchizują ludzi według zupełnie przypadkowych zasad, ale także mają aspekty rasistowskie, czy seksistowskie. N.p. że kobiety nie powinni mieć włosów na ciele, że powinny depilować się, albo mieć włosy blond, które nie dają się zauważyć.

W sytuacji rewolucyjnej świadomości, kobiety mają więcej do zrobienia niż depilowanie się, aby spodobać się jakiemuś - powiedzmy "nie wartościowemu" facetowi (bo w rzeczy samej nie warto wiązać się z kimś, komu bardziej zależy na twoich aspektach zewnętrznych, niż wewnętrznych). Kobiety mają się angażować w życie społeczne, walczyć, itd. i nie martwić się o idiotizmy takie, jak makijaż i depilowanie się.

Jeśli jakiś facet nie lubi włosów, mogę polecić, aby sami zrobili sobie depilację woskiem okolic łonowych i już.

Może być ciekawie

Myśle że to może być ciekawe spotkanie , bedzie można wymienić poglady i pogadać z ludzmi swiadomymi swoich pogladów , a film też z chcecia se obejrze , Kyn wbijam sie tam z tobą ...

rewolucyjna świadomość?

o jakiej rewolucyjnej świadomości prawisz ? Zejdz na ziemię! Twoje problemy tak naprawdę nie obchodzą większość zwykłych ludzi. Bardziej zabawę w rewolucję to przypomina, a nie realne życie. Nie ma sie co dziwić, że tak duży jest przepływ osobowy w FA.

zmian swiadomosci jest

zmian swiadomosci jest jednym z etapów, koniecznym i rostrzygajacym w ostatecznej instancji, drodze ku wywoleniu. I laura mowi tu prawde, że represja nie zniknie, jak nie nauczymy się, w procesie wyzwalania, trkatowac ludzi jako ludzi.
dla mnie kategoria zwykłych ludzi jest idealistyczna, oderwana od rzeczywistosci. Ludzie są konkretnii, nie zwykli. A to ze kogos nie obchodzi los innych - smutne, i na pewno nie anarchistyczne.
nie wiem co jest zabawą, a co realnym życiem - dla mnie zabawa jest bardzo relana ;)

film wyjebany w kosmos :))

film wyjebany w kosmos :))

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.