AfterWork w Szczecinie: Demokracja

Kraj | Świat | Protesty | Ruch anarchistyczny
2006-08-02 15:30
2006-08-02 20:30

Federacja Anarchistyczna oraz OZZ Inicjatywa Pracownicza zapraszają w każdą środę na AfterWork. Od 15:30 do 17:30 otwieramy swoje progi dla wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą problematyką społeczną. Można poczytać wydawnictwa niezależne i zaangażowane, włączyć w działania demokratycznej i oddolnej Komisji Środowiskowej OZZ Inicjatywa Pracownicza. Pogadać o problemach czy dowiedzieć się o działaniach oddolnego ruchu społecznego. Serwujemy również kawę i herbatę, czy inne zimne napoje, które umilić mogą czas spędzony na dyskusji.
Również zaczęliśmy udzielać pomocy w przypadku łamania praw pracowniczych od 15:30 do 17:30 w każdą środę

Miejsce: Społeczny InfoPunkt ALERT - ulica Śląska 34 – Szczecin

Od 17:30 do 18:00 trwają przygotowania kolektywne do puszczenia filmu, niektórzy zajmują miejsca, inni jego szukają, część przegląda prasę czekając na herbatę, aktywiści rozwiązują problemy techniczne z telewizorem i starają się odnaleźć bardzo ważny kabel…

O godzinie 18 puszczamy w najbliższą środę film:
TAK WYGLĄDA DEMOKRACJA...

Najgłośniejszy film antyglobalizacyjny zrealizowany przez niezależną wytwórnię Big Noise Films oraz sieć niezależnych mediów Indymedia. Zrealizowany przy użyciu materiałów filmowych nakręconych przez ponad 100 aktywistów.
Film jest poświęcony wydarzeniom jakie miały miejsce w Seattle w 1999 r. podczas konferencji Światowej Organizacji Handlu (WTO), przez niektórych uważanych za narodziny masowego ruchu oporu wobec globalizacji korporacji.

Produkcja: Big Noise Films, Independent Media Center
Reżyseria: Jill Freidberg, Rick Rowley
Narracja: Susan Sarandon, Michael Franti
Muzyka: Rage Against The Machine.
Czas trwania: 70 min.

Film ma być wstępem do dyskusji na temat demokracji. Ukażemy problemy demokracji przedstawicielskiej i po krótce omówimy inne formy organizacji demokratycznych. Stawiamy sobie pytanie o władzę ludu i problem przedstawicielstwa, reprezentowania woli ludu, instytucjonalnych form władzy i decydowania… Nie uznajemy obecnego systemu za najlepszy z możliwych, dlatego pytamy: siebie i was.

ZałącznikRozmiar
seattle00.jpg21.5 KB

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.