Armenia: Atak neonazistów na klub DIY

Świat | Rasizm/Nacjonalizm

W nocy z 7 na 8 maja, dwóch miejscowych neonazistów zaatakowało koktajlem mołotowa klub „DIY” w Erewaniu w Armenii. Strażacy twierdzili później, że przyczyną pożaru było krótkie spięcie w instalacji elektrycznej, jednak atak został uwieczniony na kamerze przemysłowej.

Obaj sprawcy zostali aresztowani, ale wypuszczono ich wkrótce za kaucją ok. 80 tys. euro. Kaucję wpłacili posłowie nacjonalistycznej (dasznackiej) partii ARF. (Jak zwraca uwagę serwis Avtonom.org, jak na ironię, tę partię 121 lat temu współzakładali anarchiści.)

Poseł partii ARF, w wypowiedzi do mediów na temat ataku przyznał, że dobrze zna napastników i uważa ich za spokojnych ludzi i że policja nadal bada, czy rzeczywiście stanowią „zagrożenie dla społeczeństwa”. Przyznał też, że w kontekście „promocji homoseksualizmu” przez ten bar, atak był w „pełni uzasadniony”.

Za to poetka Violet Grigoriyan stwierdziła, iż Ormianie powinni być szczególnie tolerancyjni wobec inności, ze względu na ludobójstwo z rąk tureckich, którego byli ofiarami.

Poniżej, nagranie z kamery przemysłowej, które uchwyciło moment ataku: http://www.youtube.com/watch?v=N3xQekbddEs&feature=player_embedded

Za: https://avtonom.org/en/freenews/far-right-arson-against-diy-bar-yerevan-...

Ci dwaj na zdjęciu to

Ci dwaj na zdjęciu to nazki?

W źródle jest to

W źródle jest to ilustracją do artykułu, więc tak by wynikało.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.