Ashe w Redzikowie

Kraj | Militaryzm

Wczoraj Ambasador USA Victor Ashe spotkał z mieszkańcami Redzikowa. Rada powiatu ostro protestowała przeciwko budowie tarczy antyrakietowej. Mieszkańcy pytali go m.in. o swoje bezpieczeństwo i o to, czy USA wspomoże finansowo region słupski. Ambasador obiecał, że obecność amerykanów będzie "dobrym biznesem". Często powtarzał "No problem". Mieszkańcy nie do końca byli zadowoleni z jego odpowiedzi.

Radni postanowili napisać oświadczenie:

Rada Powiatu Słupskiego wyraża sprzeciw wobec planom umieszczenia elementów amerykańskiego systemu przeciwrakietowego w Redzikowie koło Słupska. Budowa tego systemu, spowodowana jest realnym zagrożeniem, jakie niesie terroryzm, dla terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki. Należy z tego faktu wyciągnąć wniosek, że do takiego ataku może dojść.

Oczywistym jest, że atak terrorystyczny z użyciem broni rakietowej, poprzedzony zostanie atakiem na elementy amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej, które mają być rozmieszczone w Redzikowie. Tym samym lokalizacja "Tarczy antyrakietowej" stwarza realne zagrożenie dla życia mieszkańców Redzikowa i okolicznych miejscowości Powiatu Słupskiego i miasta Słupska. W bezpośrednim otoczeniu przyszłej bazy mieszka ponad 100 tys. osób.

Mieszkańcy naszego powiatu, nie chcą żyć w ciągłym lęku, przed mogącym nastąpić w sposób niespodziewany, atakiem rakietowym, nie chcemy być elementem amerykańskiej "tarczy antyrakietowej", który można nazwać "żywą tarczą".

W świetle realnego zagrożenia dla życia naszych mieszkańców, wyrażamy sprzeciw i żądamy o zmianę miejsca rozmieszczenia elementów systemu przeciwrakietowego.

Doświadczenia bazy Aviano

Doświadczenia bazy Aviano we Włoszech i wielu innych baz Amerykańskich na całym świecie wskazuja na to, że lokalna społeczność nie ma "dobrego biznesu" z bazami. Całe wyposażenie baz, żywność i wszystkie potrzebne zapasy są sprowadzane bezpośrednio ze Stanów, a jako podwykonawcy zatrudniane są amerykańskie firmy.

Redzikowo straci natomiast bezpowrotnie możliwość budowy cywilnego lotniska, które faktycznie mogłoby umożliwić rozwój regionu.

No i to jest argument

"Redzikowo straci natomiast bezpowrotnie możliwość budowy cywilnego lotniska, które faktycznie mogłoby umożliwić rozwój regionu."

I nie powstanie Radzikowo International Airport :(
Ale zawsze moga sobie metro pierdyknac.

International raczej nie

International raczej nie powstanie, ale samorządowcy mieli w planach budowę lotniczych zakładów remontowych. Zresztą szalenie ciekawe wystąpienie na ten temat miał radny ze Słupska podczas konferencji TARCZA ANTYRAKIETOWA CZY MIECZ IMPERIUM.(17 XI 2008 W-wa)

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.