Rzekomy anarchista kandydujący na prezydenta Chorwacji

Świat | Blog | Tacy są politycy

Jakiś czas temu na portalu lewica.pl pojawił się artykuł o wyborach prezydenckich w Chorwacji. W artykule czytamy o zdobywcy trzeciego miejsca w wyborach:

"Ku powszechnemu zaskoczeniu trzecie miejsce zajął 24-letni Ivan Vilibor Sičnić, kandydat anarchistów, zdobywając 16,48 proc. głosów. Prowadził on kampanię pod hasłami wyjścia Chorwacji z UE i NATO. Sprzeciwiał się też eksmisjom z mieszkań osób zadłużonych, które nie są w stanie regulować wszystkich należności. Zyskał sobie w ten sposób sporą popularność."

Artykuł sugeruje jakoby Ivan Vilibor Sičnić był działaczem anarchistycznym popierany przez ruch anarchistyczny. Wystarczy zapytać chorwackich anarchistów o ich kandydata na prezydenta aby zobaczyć niemałe zdziwienie.

Jak się okazuje, Ivan Vilibor Sičnić owszem sprzeciwiał się eksmisjom z mieszkań osób zadłużonych, prowadził kampanię na rzecz wyjścia Chorwacji z UE i NATO, postulował nacjonalizację banków, jednak nie ma nic wspólnego ani z lewicą ani ruchem anarchistycznym.

Należy do organizacji Żywy Mur, współtworzonej przez byłych żołnierzy armii chorwackiej. Program tworzonej przez nich partii jest jednak prawicowo-narodowy. W dużym skrócie domagają się Chorwacji dla Chorwatów, chorwackich banków i chorwackich pieniędzy.

W Internecie brakuje jakichkolwiek dowodów na koneksje Sičnića i jego ugrupowania z ruchem anarchistycznym.

Rzekomy... fajne słówko.

Rzekomy... fajne słówko. Rzekoma lewica uparcie krytykuje rzekome lewicowe ugrupowania, albo dla odmiany popiera z całych sił rzekome lewicowe siły gdzieś tam w świecie. Kabarecik taki...

Gość się nawet nie uważa

Gość się nawet nie uważa za anarchistę. Tylko lewica.pl go tak określa.

Lewica pl top w sumie niezle

Lewica pl top w sumie niezle ziolko - ilosc rozmaitych form cenzury czy manipulacji przekroczyla juz tam pewnie wszelkie zwykle media.

Lewica też jest rzekoma,

Lewica też jest rzekoma, podobnie jak wszystko. Obawiam się, że upłynie jeszcze wiele czasu zanim słowo "lewica" odzyska swoje faktyczne znaczenie.

Lewica ostatnio nazywa się

Lewica ostatnio nazywa się lewica.ru albo chlewica pl :)

Masz rację, przecież Putin

Masz rację, przecież Putin jest zły - tak mówią w tv... A ty mnie oświeć, co takiego robi Putin czego nie robią rządy krajów zachodnich???

Robi dokładnie to samo co

Robi dokładnie to samo co rządy krajów zachodnich - i właśnie dlatego jest zły

Po prostu to dwa wrogie obozy imperialistyczne

Zadaniem lewicy rewolucyjnej nie jest wysługiwanie się imperialistom tylko walka z nimi

I o to właśnie chodzi, ale

I o to właśnie chodzi, ale w sieci nie widać jakoś wytykania komukolwiek "służalczości" wobec USA, Niemiec czy UE. Nie ze strony lewicy - jakkolwiek rozumianej, wszyscy tylko łykają rusofobie i jadą po Rosji jakby to był jakiś demon. Taki paradoks, lewacy cieszą się z natowskiej "szpicy" w Polsce, popierają finansowane przez korporacje pseudorewolucje i gotowi są do "narodowego zrywu" pod hasłem "na Moskala", chętnie też urządziliby jakąś niby-nie-religijną wojenkę przeciwko wyznawcom Islamu... Ba, jakby komuś mało było dowcipu to cała ta lewica coraz częściej wyraża "milczące przyzwolenie" na poczynania korporacji - z nielicznymi wyjątkami w sprawach pracowniczych czy pseudoekologicznych, jakieś tam rozgrywanie i manipulacja całych społeczeństw czy warstw społecznych jakoś umyka uwadze "aktywistów".

Na marginesie, odpuść ten śmieszny patetyczny ton.

Jak nie wiesz sam, to nie ma

Jak nie wiesz sam, to nie ma sensu nawet oswiecac.

To teraz rządy krajów

To teraz rządy krajów zachodnich są okej?

Ciekawa interpretacja. Ale

Ciekawa interpretacja. Ale to nie ja popieram poczynania "zachodu" tylko redakcja CIA - patrz "arabska wiosna", "majdan", etc.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.