Ciąg dalszy sprawy Rene K. działacza antyfaszystowskiego przebywającego w areszcie

Kraj | Represje

Dziś wreszcie Rene K, działacz antyfaszystowski pochodzący z Niemiec aresztowany po „Paradzie Równości” w Warszawie 10 czerwca, mógł zostać odwiedzony w areszcie śledczym. Było to możliwe m.in. dzięki naciskom ambasady Niemiec i staraniom prawnika. Wcześniej jego prawa nie były respektowane: nie umożliwiono mu powiadomienia rodziny o zatrzymaniu i nie udostępniono mu tłumacza.

Policji bardzo zależało na oskarżeniu kogoś, kto według organów ścigania działał w tzw. „czarnym bloku”. Rene nie należał do „czarnego bloku”, ale znajdował się na miejscu przepychanki z agresywnymi przeciwnikami parady. Prokuratura prawdopodobnie nie wierzy w stawiany mu zarzut napaści na policjanta, jednakże chce uzyskać informacje o możliwym udziale innych osób w zarzucanym mu czynie. Rene nie znał jednak żadnych nazwisk, więc żadnego nie podał. Niedługo powinniśmy uzyskać informację, jak długo prokurator planuje zatrzymać oskarżonego w areszcie śledczym.

Rene nie czuje się zbyt dobrze i jest przytłoczony sytuacją. Nie ma możliwości kontaktu z innymi więźniami ze względu na barierę językową. Jednak nieco podniosła go na duchu informacja o tym, że ludzie na zewnątrz murów pamiętają o nim i robią to, co możliwe żeby doprowadzić do jego uwolnienia.

jednak Polska nie lepsza..

jakiś czas temu (rok lub dwa lata temu) sami się wściekaliśmy gdy policja bodajże w Austrii czy w Niemczech aresztowała za nic kilku naszych kibiców. Nie powiedziano im nawet za co ich oskarżono, odcieli ich od świata i rodzin, nie dali telefonu, prawnika, a nawet ubogo karmili. Pomimo tego że nic nie zrobili. Nie są nawet związani z żadnymi kibolami.
A teraz sami pokazujemy naszym sąsiadom jacy jesteśmy.
paranoja

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.