Czemu ludzie w tym kraju zachowują się tak a nie inaczej

Publicystyka

Ras_Ajri

Ja zmieniłem swoje zachowanie jak zmieniłem religię. Nie chcę nikogo urażać, ale mi sie wydaje że w tym kraju lepiej nie będzie bo mamy w nim taka a nie inną religię. Religię która produkuje jakieś uprzedzenia wobec ludzi innych wyznań, produkuje jakieś rasistowskie prześladowania i widzi w niekatolikach same spiski. Religię która jest oparta na czczeniu kawałka wafelka umieszczonego w złotym posążku, albo kawałków ciała różnych osób w złotych pudełkach, albo jeszcze różnych świętych malowanych kawałków drewna obitych wkoło złotem.

Nie chcę nikogo urazić piszę jak to widzę. I uważam że zachowanie wypływa z wartości jakie ktoś ma w sobie. Często, choc przecież nie zawsze, te wartości wynikają z wyznania danej osoby. Skoro wyznanie tego kraju potrafi produkować rasistów w stylu Ojca Rydzyka czy prałata Jankowskiego oraz rzesz faszystów, to w nim lepiej nie będzie. Skoro wzorem osoby nachalnie promowanym w tym dziwnym kraju jest zostanie papieżem (zapewne celem chwalenia radia Maryja), a nie jakieś inne światopoglądy (choćby takie że należy sobie fajnie i uczciwie żyć oraz pomagac innym ludziom jeśli się może) to nie należy się dziwić jego obecnemu stanowi i powodzi pobożności z której nic nie wypływa, bo pewno jest ona na pokaz tylko.
Klękam teraz na kolana przed papierową kopią kawałka malowanego drewna wyświęconego na Królową naszego kraju (!) i będę sprawdzał jak to jest być Prawdziwym Polakiem.

Polski katolicyzm

polski katolicyzm wydaje się kuriozalny wielu katolikom np.z Francji czy Włoch,ale tam mocna jest lewica chrześcijańska,katolicka,a unas prawicowość = katolicyzm

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.