Darmowe studia podyplomowe dla bezrobotnych

Kraj | Gospodarka

Nawet na 100-procentowe pokrycie kosztów przez starostę na studia podyplomowe będą mogli liczyć bezrobotni, osoby zwalniane i po 45 roku życia. Kwota ta nie może być jednak wyższa niż 9 tys. zł. Obecnie starosta może pokryć jedynie 75 proc. kosztów poniesionych na studia podyplomowe. Bezrobotny musi jednak uargumentować, że skończenie tych studiów pomoże mu w znalezieniu pracy.

Po zmianie w przepisach osoba, która otrzyma pracę już w trakcie studiowania nie będzie musiała zwracać pieniędzy, które otrzymała na studiowanie. Dostanie także stypendium w wysokości 20 proc. zasiłku dla bezrobotnych.

Dotacje unijne na studia podyplomowe dla pracowników również mają się zmienić. W tej chwili pracownik musi mieć zgodę pracodawcy na podjęcie studiów, który pokrywa od 20 do 40 proc. kosztów, wysokość kwoty jest zależna od wielkości firmy. Po zmianie pracownik sam będzie decydował o tym, że chce studiować i sam opłaci 20 proc. kosztów nauki.

Podyplomowe studia dla bezrobotnych >45

Witam pięknie,
Nie udaje mi sie natrafić na żaden dokument, ba - nawet na projekt takiego dokumentu. Ani Min.PiPS ani PARP niczego takiego nie publikują. Skąd - w sensie formalnym = źródło + czas + nazwa przepisu macie te informacje?

Pozdrawiam - Henryk

rekrutacja konczy sei koncem wrzesnia gdzie ustawa?

moze moze moze moze bedzie mogl mozliwe beda mogli etc.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.