Dlaczego islamiści jeżdżą Toyotami?

Świat

Służby specjalne Stanów Zjednoczonych zwróciły się z oficjalnym zapytaniem do koncernu Toyota o kwestię półciężarówek marki Toyota (zarówno starych jak i nowych modeli) znajdujących się w rękach Państwa Islamskiego. Toyot jest nieproporcjonalnie dużo w porównaniu z samochodami innych marek.

Półciężarówki Toyoty znane są z wytrzymałości i mogą być modyfikowane tak aby służyły do celów wojskowych. Oficjalna polityka firmy Toyota zwraca uwagę na to, aby te samochody nie trafiały w ręce terrorystów. Na zdjęciach oraz filmach propagandowych przedstawiających bojowników Państwa Islamskiego widać jednak, że duża liczba tych samochodów wpadła w ręce terrorystów. Według ambasadora Iraku w USA, Państwo Islamskie zdobyło kilkaset nowych Toyot.

Sprawą pochodzenia samochodów zainteresowała się telewizja ABC-News. Według oficjalnych danych w 2011 roku na terenie Iraku sprzedano 6000 półciężarówek Toyoty. W 2013 już 18 000, a w 2014 13 000. Jednocześnie australijskie media ustaliły, że w samym Sydney między rokiem 2014, a 2015 dokonano kradzieży ponad 800 półciężarówek marki Toyota. Podejrzewa się, że samochody zostały wywiezione i sprzedane zagranicą.

W obliczu wojny, władze jak same stwierdzają nie mają możliwości przeciwdziałania przemytowi na granicy państwa.

dlaczego? bo toyoty to

dlaczego? bo toyoty to sprawdzone auta:)

od kiedy pamiętam swoje

od kiedy pamiętam swoje obserwację prowadziłem oglądając wyłącznie filmy dokumentalne z Afryki półciężarówki Toyoty były od zawsze popularne w Afryce. Tam ta marka chyba jest modna.

w artykule brakuje puenty,

w artykule brakuje puenty, że to CIA sponsorowało ISIS

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.