Dlaczego zamknięto MegaUpload? Jednak nie z powodu piractwa?

Świat | Represje

Założyciel i pracownicy serwisu MegaUpload jednak nie tacy źli? Według najnowszych informacji mamy do czynienia z kolejnym kłamstwem i manipulacją na oczach całego świata. Kilka dni temu na wszystkich portalach rozpętała się dyskusja dotycząca zamknięcia serwisu MegaUpload, który ponoć świadomie szerzył piractwo. Nie był to jednak główny powód zatrzymania Kima Dotcoma, który rzekomo miał dopuścić się fałszerstw oraz prania brudnych pieniędzy. Po upływie raptem tygodnia dowiadujemy się czegoś zupełnie innego.

Za wszystkimi zatrzymaniami i zablokowaniem serwisu miały stać wielkie koncerny, którym nie podobały się zamierzenia pracowników MegaUpload. O czym mowa? Kim Dotcom chciał otworzyć zupełnie nową usługę, która wykluczała środowiska koncernów autorskich z uzyskiwania dochodów poprzez rozpowszechnianie utworów przez Internet. Serwis miał nazywać się Megabox, zaś jego współtwórcami i głównymi "klientami" mieli być sami autorzy, z pominięciem organizacji typu RIAA.

Muzycy i twórcy filmów dostawaliby wynagrodzenie za rozpowszechnione utwory i filmy, które wynosiłyby nawet 90% wszystkich przychodów ze sprzedaży. Organizacje autorskie i wydawcy nie byliby wtedy potrzebni, przez co ich zyski znacząco by spadły. Takie działanie założyciela serwisu MegaUpload oczywiście nie było im na rękę, więc obserwowaliśmy masowy atak na ludzi związanych z przedsięwzięciem. Autorzy utworów najwidoczniej muszą poczekać na lepsze czasy, gdy będą mogli pominąć organizacje typu RIAA. Jak na razie cała machina dalej działa...

Źródło: TechCrunch, http://www.purepc.pl/internet/dlaczego_zamknieto_megaupload_jednak_nie_z...

kasa kasa

kasa jest "najwazniejsza" ...

:)

trochę chyba wyssane z palca, są takie serwisy jak jamendo, gdzie jeśli się płaci, to w zasadzie praktycznie bezpośrednio twórcom.

szykuje się pozew przeciwko

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.