Film "Maybe Logic" - Robert Anton Wilson

2007-01-21 14:00
2007-01-21 17:00

W niedzielę 21 stycznia o g. 14:00 w warszawskim Infoszopie przy ul. Targowej 22 zapraszamy na film "Maybe Logic" z 2004 roku autorstwa Lance Bauschera poświęcony życiu, twórczości i ideom Roberta Antona Wilsona.

Film zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy Dokument na festiwalu filmowym w San Francisco.

Film jest niezwykła magiczna podróżą przez wielowymiarowe zycie RAW. Ukazuje go snującego teorie o naturze rzeczywistości, walczącego z dręczącym go całe życie syndromem post-polio i uczestniczącego w ruchu na rzecz legalizacji marihuany.
Tytuł jest swoistą mantra RAW który o każdym twierdzeniu czy teorii mawiał "byc może".

Robert Anton Wilson urodzony 18 stycznia 1932 zmarł 11 stycznia 2007 pisarz, filozof, badacz umysłu, dążący całe życie do poszerzenia możliwości i wolności jednostki, wolnościowiec.
W Polsce z nany najbardziej z książek "Illuminatus!". Napisana wspólnie z Robertem Shea trylogia opisująca walke miedzy dążącymi do totalitarnej władzy nad światem iluminatami a anarchistycznym ugrupowaniem dyskordian, w której to walce oba ugrupowania posługują się w równym stopniu spiskiem i dynamitem co magią. Autobiograficznej "Kosmiczny Spust" oraz "POwstający Prometeusz"-swoisty "podręcznik samowyzwolenia".
RAW przyczynił się do powstania tak współczesnej magii chaosu jak i NLP. Wraz z Timem Learym stworzył koncepcje ośmiu obwódów neurologicznych, jeden z twórców e-prime (języka w którym wyeliminowny zostaje czasownik "być'). Całe swoje życie poświecił podważaniu wszelkich dogmatów i władzy.

dyskusja, zbiórka

Także odbędzie się dysjusja o twórczości Roberta Antona Wilsona.

Po filmie, będziemy zbierać pienadze dla Rafała Górskiego więc możecie mu pomoc.

(film oczywiście jest za darmo)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.