Film "Unabomber" na National Geographic

Świat | Militaryzm | Represje

Już 12 i 13 października na kanale National Geographic wyświetlony będzie film "Unabomber". Autorzy zaprezentują widzom historię Theodore'a Johna Kaczynskiego - geniusza, który stał się terrorystą nazwanym Unabomberem.

Uznany za cudowne dziecko, już jako 16-latek rozpoczął studia na Harvardzie. Tam na zdolnym chłopaku przeprowadzono serię eksperymentów, które mogły przyczynić się do jego późniejszego strachu przed nowoczesnymi technologiami oraz, pośrednio, doprowadzić go do obłędu.

Twórcy serialu zastanawiają się, co doprowadziło profesora matematyki do zabójstwa 3 osób i zranienia 23 oraz prowokacji FBI do zorganizowania obławy wartej 50 milionów dolarów. Analizują przesyłki i listy Kaczynskiego, który poprzez wysyłanie pocztą ładunków wybuchowych w latach 70. XX w. chciał zwrócić uwagę świata na zagrożenie ludzkiej wolności przez nowoczesne technologie. Co sprawiło, że ten wyjątkowy człowiek stał się zbrodniarzem?

Twórcy serialu opowiadają o postaciach i wydarzeniach, o których milczy historia. Analizują również niewyjaśnione dotąd kwestie z tej dziedziny.

Ale kiepski jest ten film,

Ale kiepski jest ten film, naprawdę.

widzialem kiedys na planete

widzialem kiedys na planete pelnometrazowy film dokumentalny nazywajacy sie wlasnie "unabomber" i byl calkiem niezly

Nie był zły

Nie był zły, w końcu nie spodziewajmy się czegoś fenomenalnego po national neographic..

tv dla amerykańców czyli jeśli sie czegoś nie wystawi na tacy to jeszcze przypadkiem nie zrozumie, no i można jeszcze przy okazji powtórzy z piec razy wcześniej już postawioną tezę

Na alterkino?

Byłaby możliwość wrzucić to na alterkino? Nie dałem rady obejrzeć, a postać bardzo mnie ciekawi, szczególnie po lekturze jego Manifestu ("społeczenśtwo przemysłowe i jego przyszłość"). A może film nie warty uwagi?

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.