Full Job = Full Wyzysk. Agencja pracy tymczasowej nie płaci pracownikom

Kraj | Prawa pracownika

Jak donoszą pracownicy Agencji Zatrudnienia Full Job zrzeszeni w ZSP, agencja nie płaci wynagrodzeń swoim pracownikom. Tym razem ofiarami matactw kierownictwa firmy są osoby świadczące (w ramach zatrudnienia na umowy o dzieło w FJ) usługi kurierskie dla firmy Direct Post. Pracownicy jak dotąd nie otrzymali należnych wynagrodzeń za czerwiec.

Full Job podaje różne, często sprzeczne powody tego opóźnienia. Początkowo zatrudnieni usłyszeli, że pieniądze nie zostały wypłacone, ponieważ agencja nie otrzymała należności od zleceniodawcy czyli Direct Post. Taka metoda oszukiwania pracowników, odsyłania "Od Annasza do Kajfasza" jest normą w agencjach pośrednictwa pracy. Jednak w tym przypadku hochsztaplerzy okazali się wyjątkowymi nieudacznikami.

Już kilka dni później ci sami pracownicy usłyszeli, że wypłata wynagrodzeń została wstrzymana ponieważ...Direct Post zgłosił zastrzeżenia co do "nieprawidłowości wykonania umowy" czyli złego (ich zdaniem) wykonania zlecenia przez pracowników. Osoby odpowiedzialne za kontakt z pracownikami w warszawskim biurze Full Job (Al.Stanów Zjednoczonych 51 lok.222) w odpowiedzi na żądania niezwłocznego wypłacenia zaległości uśmiechają się pobłażliwie, mówią, że "nie na to nie poradzą" oraz powtarzają kłamstwa kierownictwa.

Pracownicy nie pozostają jednak bierni i zapowiadają organizacje protestów pod warszawskim oddziałem firmy oraz zawiązanie autonomicznej organizacji pracowniczej. Domagają się otrzymywania wynagrodzenia nawet wtedy, gdy kontrahent pracodawcy nie zapłacił lub spóźnia się z zapłatą.

pracownicy agencji są

pracownicy agencji są pracownikami agencji a nie firmy dla której świadczą pracę Dlatego pieniądze im się należą od agencji z którą mają umowę. Agencja leci jawnie w chuja, to nie problem pracowników że im ktoś nie zapłacił

full job

Mam dobrą radę dla wszystkich oszukanych,zacznijcie walić ich po ryjach i wołać "dawaj moje pieniądze szmato".Nawet nie macie pojęcia jak szybciutko znajdą się pieniążki.

Dobrze byłoby zebrać się

Dobrze byłoby zebrać się w kupe i zacząć działać,Pan Małecki raczej nie zapłaci

trzeba zacząc działać..

trzeba zacząc działać..

dobrym sposobem walki jest

dobrym sposobem walki jest atakowanie firm od których agencja pracy wysyła ludzi, często zleceniodawca nie wie co się dzieje w agencji i jak sie przestraszy złej reklamy to wymusi na agencji uregulowanie płac pracownikom

To zdecydowanie leprze

To zdecydowanie leprze droga.

Co do napinacza wyżej, od prana po ryju czy czegoś takiego. Świetna rada. Odszkodowanie za pobicie będzie raczej wyższe niż pensja z którą zalega. Także po wyjściu z aresztu pracownicy będą mieli dzięki tobie zdecydowanie lepszą sytuację.

Naiwności! dodaj mi

Naiwności! dodaj mi skrzydeł.... :D

Oni mają to w dupie i wszyscy o tym doskonale wiedzą. To jest dokładnie ten sam mechanizm, który funkcjonuje w przypadku produkcji w Trzecim Świecie - w ostateczności zorganizuje się jakąś konferencje czy podpisze lipne porozumienie o przeciwdziałaniu patologiom a i tak nic się zmieni bo wszystko to tylko teatrzyk dla mediów. Biznes jest biznes a konsumenci i tak nie zwracają uwagi na warunki pracy w fabrykach, w których produkowane są kupowane przez nich produkty - przynajmniej do czasu gdy ich samych nie dotknie to czego tak usilnie starają nie dostrzegać. Egoizm i bierne przyzwolenie na zbrodnie to główne grzechy rzekomo cywilizowanego społeczeństwa XXI wieku :(

A najlepiej naglosnic to w

A najlepiej naglosnic to w mediach

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.