Fundacja Zaczyn – Stanowisko w sprawie protestu 10 czerwca w Poznaniu

Publicystyka

CHLEBA ZAMIAST IGRZYSK

Być może nie da się dziś oceniać sławy, która spłynie na Poznań dzięki rozegraniu się tu kilku meczy w piłkę kopaną.

Być może (z pewnością!) europejskie media doniosą europejskim potęgom o istnienie kraju takiego jak Polska, gdzie średnia płaca jest 4 razy niższa niż w całej Unii Europejskiej. I takiego miasta jak Poznań, w którym oddział policyjnej prewencji asystuje w eksmisji schorowanej obywatelki miasta na wózku. Wszystko to jest na youtube.com.

Być może zobaczywszy Wielki Stadion, ufundowany na cięciach w sektorach opieki, edukacji (na kobietach!), mistrzostwa Europy (mężczyzn) w piłkę kopaną sprawią, że inni (mężczyźni), w wielkich korporacjach polubią miasto i jego mieszkańców (mężczyzn?). Być może przyjmując Nasz Wielki Dar Stadion podarują nam na krótko fabrykę i wybudują nam kolejny stadion.

Być może, zobaczywszy w jaki sposób włodarze miasta prowadzą politykę w dziedzinie mieszkań socjalnych, która sprowadza się do wybudowania kontenerów (niedopuszczonych przez stosowne służby do zamieszkania), być może stwierdzając krótkowzroczność, jeśli nie ślepotę władzy równocześnie dojdą do wniosku, że to łatwi zawodnicy jeśli chodzi o manipulację. Informacje te sprzedawano przecież w kioskach, mówiło się o tym na placach handlowych, a pamięć jest trwała.

Kto zarobi na Euro? My? Wszyscy? Z pewnością!

Zyskamy bezcenne doświadczenie uczestnictwa w absurdalnym tańcu z bramkami. Oczaruje nas powalający drybling elit miast, zmiecie atak państwa, zabąbelkują bąbelki piwa. Ugoszczą nas wszystkich prewencja i polityka wszystkich partii władzy. Ich karne i prawe dłonie dzierżą już falliczne pały sprawiedliwych: białe dla zmobilizowanych, czarne dla miejskiej piechoty. Za to i za wszystko inne nie zapłaci za nas Mastercard, ale my.

Hasło na dziś: Transparentne – w Polsce? tylko tarcze policji z pleksi.

* * *

Być może jednak Poznań zostanie ozłocony, problemy jego mieszkańców rozwiązane, a na wszystkich nas skapnie złoty deszcz bogaczy. Pomyślmy przez chwilę pozytywnie: Grobelny kanonizowany, Litar uznany za kibica numer jeden Naszej Reprezentacji. Oj nie! Nie lekceważmy potęgi futbolu – w przypadku zwycięstwa Polskiej reprezentacji w mistrzostwach mężczyzn w piłkę kopaną Sens Świata zmieni się diametralnie. Tylko poprzedniego zdania nie kryła warstwa gorzkiej ironii (ale kibicujemy Wam, chłopaki, dacie radę, a jak co – nic się nie stało, Polacy…).

* * *

10 czerwca chcemy spotkać się manifestując przeciwko absurdalnym inwestycjom i absurdalnym brakom inwestycji w mieście i państwie. Pójdziemy na mecze piłki amatorskiej, być może same i sami trochę pokopiemy. Wraz z komitetem “Chleba zamiast igrzysk” będziemy uczestniczyli w akcjach mających obnażyć iluzoryczną jedność fundowaną przez polityków, kapitał i media.

Fundacja ZACZYN

http://chlebazamiastigrzysk.wordpress.com/2012/04/10/fundacja-zaczyn-sta...

Czy aktywiści z całej

Czy aktywiści z całej Polski mogą sobie spokojnie przyjeżdżać na demo, czy mają czekać na zaproszenia sekcji poznańskiej IP?

Udana prowokacja. Trzeba

Udana prowokacja. Trzeba poprosić Komisję Krajową o wykładnię, bo tylko ona jest kompetentna w sprawie ustalania, czy można pojawić się na akcji bez zaproszenia (np. w przypadku akcji solidarnościowej ze zwolnionym pracownikiem w tymże mieście).

Poczytaj na stronie

już istnieje komitet organizacyjny i już trwają wspólne ustalenia, więc wasze docinki są mocno chybione

Ale zapraszacie nas czy nie?

Ale zapraszacie nas czy nie?

i kto tu czeka na imienne

i kto tu czeka na imienne zaproszenie? Jakoś inni chętni i zainteresowani nie mają problemów, by dołączyć do komitetu i dobrze wiedzą, jak to zrobić, jeśli tylko im zależy na demo, a nie własnym ego. Nie ma to jak zadawać takie pytania na forum własnego portalu i snuć teorie spiskowe na podstawie postów.

Zważywszy na przeszłe

Zważywszy na przeszłe problemy, myślę że jak najbardziej rozsądnym jest pytanie, czy organizatorzy życzą sobie, by ZSP było współorganizatorem.

nie obracaj kota ogonem

to ty produkujesz złośliwe komentarze i imputujesz nie wiadomo co. Płytki i kłótliwy jak zawsze. Lista współorganizatorów (czyli fakt że akcji nie organizuje jedna grupa) powinna być wyjaśnieniem wystarczającym, ale spoko portal ZSP więc i ZSPowskie zasady :-)

a może po prostu wyślijcie

a może po prostu wyślijcie im to "imienne" zaproszenie do komitetu i skończycie tą zabawe

Zadawanie organizatorom pytania w

komentarzach na portalu gdzie ma się pełną kontrolę nad tym które posty są publikowane, a które nie, zamiast na meila kontaktowego. Stary jesteś po prostu mistrzem świata:-)

Możesz spamować do woli,

Możesz spamować do woli, ale ja tylko zadaję proste pytanie.

Absolutnie nie! Osoby bez

Absolutnie nie! Osoby bez imiennych zaproszeń będą wypraszane z dema przez osoby w kamizelkach Rozbratu!

No to tłumów nie będzie:)

No to tłumów nie będzie:)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.