III Zielonogórski Dzień Milczenia

2013-04-20 13:00
2013-04-20 13:30

Tak jak poprzednio, tak i w tym roku wspólnie będziemy milczeć na zielonogórskim deptaku (zgromadzenie pod dużym pomnikiem Bachusa przy ulicy Kupieckiej) i po raz trzeci zakleimy sobie usta i na pół godziny wspólnie zamilkniemy.

Protestować będziemy przeciwko milczeniu, w jakim zmuszone są żyć lesbijki, geje, osoby biseksualne i transgenderyczne w Polsce, jeżeli nie chcą narazić się na wykluczenie i agresję.

Pierwszy Dzień Milczenia miał miejsce w USA w 1996 roku w University of Virginia. W Zielonej Górze odbędzie się trzeci raz.

Zerwijmy wspólnie więzy ludzkich uprzedzeń i stereotypów, przerwijmy zmowę milczenia, która wiąże nam ręce i zamyka usta.
Weź ze sobą gwizdek/trąbkę/cokolwiek, co zrobi dużo hałasu. Wyraźmy sprzeciw wobec nienawiści i przestępstwom nią motywowanych. Pokażmy sobie i innym, że można i warto domagać się szacunku, akceptacji i równych praw.

Warto żyć w zgodzie ze sobą!

"Zielonogórskim deptaku"...

"Zielonogórskim deptaku"... Mało skonkretyzowana lokalizacja dla ludzi spoza ZG.

Bachus.

Zgromadzenie odbędzie się pod dużym pomnikiem Bachusa przylegającym do ul.Kupieckiej(ścisłe centrum miasta).Dzień Milczenia organizuje Kampania przeciwko homofobii.
Wybieram się tam jutro z dziewczyną.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.