Indoktrynacja religijna w angielskich szkołach

Świat | Represje

Dwóch chłopców w wieku 11 i 12 lat dostało karę za to, że nie chcieli klęczeć i modlić się do Allaha podczas lekcji religii.

Uczniowie szkoły Alsager High School zostali ukarani za to, że nie chcieli brać udziału w modlitwie muzułmańskiej, która była w ramach zajęć.

Rodzice dzieci ze szkoły nieopodal Stoke-on-Trent są oburzeni. Uważają, że zmuszanie dzieci do noszenia muzułmańskich nakryć głowy i modlitwy to naruszanie praw człowieka.

Matka jednego z uczniów szkoły Sharon Luinen powiedziała: "To nie w porządku. Rozumiem, że oni chcą uczyć o różnych religiach, ale karanie dzieci za to, że nie chcą brać udziału w modlitwie - to już o krok za daleko".
Jestem wściekła, że moja córka została do tego zmuszona. Nie mogę tego zaakceptować - dodała inna matka Karen Williams.

Niezależnie z jaką religią mamy do czynienia schemat pozostaje ten sam: indoktrynacja religijna od najmłodszych lat, pozbawiająca młodego człowieka rzeczy najważniejszej - wolności wyboru własnego światopoglądu. Znamy to doskonale z katolickiej polski, jak widać także rzekomo bardziej "wolnościowa" Anglia dopuszcza zmuszanie dzieci do praktyk religijnych. Warto zwrócić uwagę także na to że religie takie jak katolicyzm i islam to religie opresyjne promujące nietolerancję i dyskryminację wobec kobiet i mniejszości.

To wlasnie wspaniala,

To wlasnie wspaniala, postepowa, tolerancyjna, otwarta na imigrantow Anglia . Zapewne protestujacy rodzice zostana oskarzeni o propagowanie nietolerancji, faszyzmu i ksenofobii co staje sie bardzo modne w naszych czasach...

A źródło?

A źródło?

wp.pl

wp.pl

tia

tolerancja religijna ok. ale gdzie tolerancja na niereligijnosc?

Precz z religiami! precz z

Precz z religiami! precz z islamem!

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.