Izraelska armia uprowadziła działacza wolnościowego

Świat | Represje

 Hasan Yousef Wczorajszego wieczoru, izraelscy żołnierze zatrzymali, po czym uprowadzili palestyńskiego ustawodawcę i wojownika o wolność Palestyny- Sheikh’a Hasan’a Yousef’a. Żołnierze zorganizowali blokadę drogową w Za’tarze na południe od Nablusu, w północnej części Zachodniego Brzegu. Yousef wracał do domu, gdy drogę zajechały mu izraelskie pojazdy wojskowe. Został obezwładniony i wywieziony w nieznanym kierunku. Całe zdarzenie miało miejsce w zaledwie kilka dni po tym, jak Yousef został zwolniony z więzienia po odbyciu 6-letniego wyroku.

Dr Ahmad Bahar, zastępca szefa Palestyńskiej Rady Legislacyjnej(PLC), potępił aresztowanie Yousef’a i oświadczył, że izraelska polityka porywania i więzienia wybranych ustawodawców i urzędników nie przyczyni się do rezygnacji Palestyny z dążeń do wyzwolenia spod okupacji Izraela.

Warto wspomnieć, że Yousef za swoją działalność na rzecz wolnej Palestyny spędził w izraelskich więzieniach ponad sześć lat, a wczorajszesze aresztowanie wydarzyło się niespełna kilka dni po tym, jak został zwolniony.

polityka

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.