100 tysięcy zł. kary za krytykę Allegro?

2013-02-27 13:00
2013-02-27 15:00

100 tysięcy zł. kary za krytykę Allegro?
ANTYFASZYŚCI PRZED SĄDEM

27 lutego 2013 zapadnie bardzo ważny wyrok określający granice dopuszczalnej krytyki, wolności słowa i ekspresji artystycznej. Chodzi o głośną sprawę Allegro kontra Fundacja Zielone Światło i Jerzy Andrzej Masłowski.
Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od tego, iż Jurek Masłowski przerobił logo Allegro zastępując dwie litery ll znakiem SS. Był to artystyczny protest przeciw Allegro, które pośredniczyło w sprzedaży wytworzonych współcześnie nazistowskich gadżetów (m.in. breloczków z wizerunkiem Hitlera, flag ze swastyką, itp.)
Allegro oburzone krytyką zażądało przeprosin w prasie (za sumę ok. 100 tys. zł.) i usunięcia przerobionego logo ze stron internetowych, ale Jurek Masłowski odmówił tłumacząc, że walkę z handlem nazistowskimi gadżetami na Allegro traktuje bardzo osobiście.
27. 02. 2013 r. (środa) w Sądzie Okręgowym w Warszawie Al. Solidarności 127, o godz. 13.00, w sali 214 ogłoszenie wyroku.

Przybywajcie! Powiadomcie znajomych i media!

kurwa jak zawsze info na

kurwa jak zawsze info na ostatnią chwilę, sory, nie wszyscy mieszkają w wawie, wziąłbym wolne i przyjechał wcześniej, a tak to... rozprawy w sądach nie ogłasza się z dnia na dzień, więc niech ktoś nie pisze, że niby czasu nie było. graty dla organizatorów.

czyli w drodze postępowania

czyli w drodze postępowania jak okrgowy źle osądzi to będzie się odwoływał? mam nadzieję

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.