Kim są polscy nożownicy z Londynu?

Kraj | Świat | Publicystyka | Rasizm/Nacjonalizm

Są takie rzeczy, o których w polskich mediach nie usłyszysz. Jedną z nich jest rosnąca sieć neonazistowskich i skrajnie prawicowych grup w Anglii, składająca się... z polskich emigrantów.

Wokół niej działają zarówno szeregowi kibole szukający adrenaliny, "inteligenci" pokroju Bosaka czy Winnickiego, jak też brunatni weterani, których interesuje inwigilacja społeczności polskich emigrantów i szerzenie swojej chorej ideologii. Na jednym krańcu mamy więc ugrzecznione, pseudoakademickie Partiae Fidelis, promujące spotkania z fuhrerami Ruchu Narodowego (które niezbyt dobrze się dla nich skończyło http://161crew.bzzz.net/winnicki-w-londynie/), na drugim bojowników o białą rasę z Blood and Honour (w Londynie przebywają polscy neonaziści m.in. z Białegostoku, Opola, Łodzi, Śląska i Szczytna). Gdzieś pośrodku plasuje się kibolsko-nacjonalistyczna tłuszcza - grupa Zjednoczeni Emigranci Londyn - W Jedności Siła (ZEL-WJS).

Jak informują antyfaszyści z Anglii, ta ostatnia grupa jest odpowiedzialna za wczorajsze zajście. Zacznijmy od początku: kilka tygodni temu Zjednoczeni Emigranci zwołali spotkanie w Markfield Park, w londyńskiej dzielnicy Tottenham. W tym samym czasie odbywała się tam otwarta impreza techno; nie wiadomo, czy czas i miejsce spotkania polskich patridiotów były celowe czy też przypadkowe. Z komentarzy na ich profilach na portalach społecznościowych (oraz ich panicznego kasowania), można wnioskować, że bardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja - w oficjalnym zaproszeniu znalazło się też wezwanie: "Takze szykujcie sie na to spotkanie bo moze byc rozpier*ol!" Jednak nie traćmy czasu na dywagacje, bo ważniejsze jest to, co się stało. Ku chwale godła i flagi, członkowie i sympatycy Zjednoczonych Emigrantów w liczbie ok 40-50 osób, postanowili zaatakować pobliską imprezę techno na świeżym powietrzu. W ruch poszły kamienie i butelki. Jedna osoba została dźgnięta nożem. Napastników szybko odparto, ale chcieli sobie odbić nieudaną zabawę. Tego samego dnia spotkali na swojej drodze ortodoksyjnego Żyda, którego bohatersko pobili.

Kim właściwie jest grupa Zjednoczonych Emigrantów? Z analizy jej internetowych kanałów oraz informacji dostarczonych przez brytyjskich antyfaszystów, wyłania się obraz jednej z wielu bojówkarsko-kibolskich grup o silnym zabarwieniu nacjonalistycznym, jakie powstały wraz z Ruchem Narodowym i odrodzeniem się skrajnej prawicy w Polsce. Co robią wielcy patrioci, kiedy akurat nie zajmują się burdami? Organizują marszyki ku czci "żołnierzy wyklętych", odważnie zwalczają komunę 25 lat po jej upadku i wspominają papieża - Polaka - jednym słowem klasyka. Na swoim facebookowym profilu lubią pochwalić się zdjęciami ukazującymi jak grupa "patriotów" katuje anonimowego przeciwnika, tatuażami z symbolem Powstania Warszawskiego oraz oldskulowymi wpisami w stylu "LITEWSKI CHAMIE KLEKNIJ PRZED POLSKIM PANEM ! POLACY JAZDA Z KU*WAMI !" (pisownia oryginalna). Jak "polubi" się profil Zjednoczonych Emigrantów na Facebooku, można nawet wygrać antylewackie koszulki z nożami i pałkami teleskopowymi - oczywiście sygnowane polskim godłem.

Wywołuje to u was odruch wymiotny? Nie powinno - w Ruchu Narodowym, NOP-ie (który również ma w Londynie swój oddział) stało się to już standardem. Ataki na przypadkowe osoby, podpalenia i akty dewastacji mieszają się z machaniem polską flagą czy organizowaniem pielgrzymek. Wszak nikt inny jak Ruch Narodowy promuje i zaciekle broni takie festiwale, jak Orle Gniazdo, ściągające neonazistowskie szumowiny z całego kontynentu, lansujące narodowe gwiazdy, które nawołują do masowej eksterminacji wrogów i sławią hitlerowców. Wzór z kraju jasno promieniuje na emigrację, szerząc ogłupienie i ekstremistyczne postawy wśród młodych ludzi. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że narodowcy, którzy poświęcili życie zwalczaniu emigrantów, tworzą jednocześnie emigranckie gangi w Anglii i dają jej mieszkańcom świetne powody do głosowania na lokalnych prawicowców, którzy z kolei postulują usunięcie Polaków z Wielkiej Brytanii. Nacjonalizm – witamy w świecie, gdzie wszystko jest możliwe.

A jak brytyjska skrajna prawica podchodzi do harców polskich kolegów na ich podwórku? Bardzo różnie. Środowiska partyjne, w swojej propagandowej nagonce na "złodziei pracy", nie mogą popuścić pobratymcom z Polski, choćby bardzo chciały. Ale już neonaziści z terrorystycznej organizacji Blood & Honour zostawiają im wolną rękę w imię ponadnarodowej solidarności białej rasy. Z resztą Polacy potrafią odwdzięczyć się za zagraniczną gościnność, zapraszając na coroczne burdy o nazwie Marsz Niepodległości kilkanaście różnych ugrupowań, powszechnie znanych jako neofaszystowskie lub neonazistowskie (http://antifa.bzzz.net/images/go%C5%9Bcie2b.jpg). I mogą je zapraszać do woli, w końcu polskie media interesuje tylko „niemiecka Antifa”, a liderzy skrajnej prawicy goszczą w telewizji jako eksperci od afery podsłuchowej.

Mówiąc krótko, polski nacjonalizm nie jest tylko problemem polskim...

https://www.youtube.com/watch?v=GqWsrcnFcVw

Przyjeżdżają, nie chcą

Przyjeżdżają, nie chcą się asymilować i zabierają anglikom ich angielski faszyzm! Trzeba powstrzymać imigrację!

Najlepsze, że ten atak

Najlepsze, że ten atak miał swój event na fejsie https://www.facebook.com/events/1494526084092998/

a moze odwazny bohaterze/

a moze odwazny bohaterze/ bohaterko podasz swoj nic na forum ?

???

tak dla informacjii oprocz medialnego szumu powinienes/ powinnas sie przedstawic jako autor artykulu
po za tym kopiuj/ wklej nie jest dobrym narzedziem "zbiera was na wymioty" swiadczy o braku twojego profesjonalizmu. A jezeli az tak jestes sfrustrowany/ sfrustrowana spojrz na godlo CIA 25 lat po komunie? Ok pokazales/pokazalas co potrafisz teraz czekaj na lajki ,pewnie pól miliona osob z calego swiata w podobnym wieku jak Ty sie z Toba zgodza. A takie male pytanie do Ciebie moj drogi Autorze tego artykulu. WJS- jest gupa pomocy Polaka za granica i w Polsce chociazby akcja "Kolorujemy" ale az tak gleboko juz pewnie ci sie nie chcialo szukac? Lepiej napisac bzdury wsadzic pare zdjec z FB czy NK i pieniaki w kieszeni. Moze sam zaczne dla was pisac widze ze poziom podobny :D

nie jestem zwiazany z WJS w zaden sposob po prostu spotkalem ich na ww akcji i jakos nie bili ludzi
pozdrowienia

p.s masz mojego maila poniewaz to nie ja obawiam sie negatywow a ty ..?

Zupełnie przez przypadek

Zupełnie przez przypadek WJS ma też zdjęcia dresów z flarami i transparentem "zjednoczeni emigranci". Jasne jasne. Jak wszyscy nacjonaliści i kibice tylko rodakom i dzieciakom pomagają a ze stowarzyszeniem Patriae Fidelis pewnie też nic wspólnego. A ta grafika to już w ogóle reklama fundacji... https://cia.media.pl/files/10177237_778256455525342_6852195292719737315_n...

Komuna to jest w twoim

Komuna to jest w twoim móżdżku. W Polsce żadnej komuny nie było. Doucz się.

Godło to mają chociażby wieśniackie kluby piłkarskie, co odziera sporo z pojęcia samego godła jako czegoś dumnego. To jest symbol - zapewne nie masz bladego pojęcia, co oznaczaja te barwy wpisane w gwiazdę. Niech ci się dalej ułomie kojarzą z komuno.

"WJS- jest gupa pomocy

"WJS- jest gupa pomocy Polaka za granica" - a nie mają tam jakiegoś polonisty, który by wam pomógł?

Może nikt im nie

Może nikt im nie powiedział że są emigrantami?

Czyli prowokowanie do

Czyli prowokowanie do nastrojow antypolskich za granica. Ciekawe pojmowanie patriotyzmu.

smiech na sali

JAK TO SA W WIEKSZOSCI JEBANE LESZCZE I PIERDOLONE POPYCHADLA!!! TO NIE JEST ZADNE NACJONALISTYCZNE ZGRUPOWANIE TYLKO STOWARZYSZENIE TEMPYCH NASTOLATKOW KTORZY SRAJA TAM GDZIE JEDZA I OKRADAJA SIE NAWZAJEM! NIBY TACY KRYMINALISCI A TO FRAJERNIA CO SIE TRZYMA RAZEM - NIE MOWIE ZE WSZYSCY ALE ZDECYDOWANA WIEKSZOSC!!!!! SMIECH NA SALI!

dawaj kurwo dawaj kurwo -

dawaj kurwo dawaj kurwo - kwintesencja polskości

żygam tym krajem, tym polactwem, tym gnypostwem, chamstwem, i tymi bucami, zakompleksionymi gnojami, którzy nie mogą znieść że są tam nikim, że zapierdalają na szmacie, i bredzą coś na tych swoich wlepach o byciu szlachtą, elytą, przemocą - jak widać nawet tego nie umieją, startujcie łeby do bujaków, to zobaczycie przemoc, cienizno polacka - usiłują nadać sobie jakieś znaczenie.

Stary, nie generalizuj.

Stary, nie generalizuj. Owszem, to była banda skurwiałych matołów, ale nie każdy krajan na dorobku w UK, pracujący "na szmacie" to głąb i zakompleksiony gnój. W Polsce jest takie bagno, że ludzie stąd po prostu uciekają, by w miarę godnie żyć. Potępiając każdego, kto wyjechał na emigrację sam wchodzisz w rolę gnoja. Wielu z tych 650 tys. Polaków na Wyspach wolałaby mieszkać, pracować i żyć tu na miejscu, wśród znajomych, rodziny itd.

ciekawe

Pewnie byl z odpowiednikiem kretyniki malopolitycznej lub innej lewicowej bojowki.

Zastanawiam się z której

Zastanawiam się z której strony poleciał koktail Mołotowa ? Czy ta grupa która się wycofuje do tej bramki to ci faszysci ? Jeśli tak to koktail poleciał ze strony ich przeciwników a więc .... hymmm coś dziwnie ta akcja wygląda.
Sory nie łykam tego.

Kiedy o nich słyszę

Kiedy o nich słyszę narasta we mnie świadomość , że tacy ludzie dominują i wtedy narasta we mnie też pragnienie strzelenia sobie w łeb.

Jest o wiele gorzej. Kiedy

Jest o wiele gorzej. Kiedy zdasz sobie sprawę, że nie siebie, a ich winnaś kropnąć ...
Kiedy zaczynasz sobie rościć pretensje do bycia lepszym od tego bydła ....
Kończy się anarchizm, a zaczyna autorytaryzm ...
Ja jako anarchista, podczas rozmów za młodu, kiedy dyskutowano nad rewolucją w Rosji, zdałem sobie sprawę, że bym wówczas walczył pod sztandarami Białych ...
Pułapki nie do obejścia...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.