Kolejny przykład cenzorstwa adminów Wikipedii

Kraj | Historia | Rasizm/Nacjonalizm | Technika

Prawicowy administrator Wikipedii usunął z wpisu dotyczącego Narodowych Sił Zbrojnych informację dotyczącą istnienia list proskrypcyjnych.

Sprawa list proskrypcyjnych NSZ jest solą w oku prawicy albowiem są one dowodem na to, iż wywiad NSZ był negatywnie nastawiony do działaczy Żegoty w tym Ireny Sendlerowej określanej jako "zdecydowana komunistka", która "pomagała żydom-komunistom" oraz do autora "Kamieni na Szaniec" Aleksandra Kamińskiego określanego jako "żydofil" o niepewnym pochodzeniu.

Administrator o nicku Jakubkaja złamał w ten sposób regulamin Wikipedii zabraniający oceniania źródeł. Z internetowej "encyklopedii" nie dowiemy się również, że Narodowe Siły Zbrojne występowały przeciwko Armii Krajowej ponieważ administracja usunęła tę informację wraz z przypisem do książki Jana Ciechanowskiego o Powstaniu Warszawskim z 2009 roku.

zamiast pisac tu, wszedlbys

zamiast pisac tu, wszedlbys na kanal wiki i tam to napisal, co mialoby wiekszy skutek :)

Nie cenzuruj mnie to

Nie cenzuruj mnie to napiszę.

edycje

radze dodac na angielskojezycznej wiki. maja tam o wiele sensowniejszych redaktorow.
jesli usuwanie wpisow bedzie sie powtarzac to mozna zglosic sprawe do komitetu arbitrazowego (gorzej jesli tam tez dominuja patRYJoci) albo samemu zdobyc uprawnienia edytora/redaktora.

Wszędzie na pl wiki

Wszędzie na pl wiki dominują "patRYJoci" i to jest problem...

Dokładnie Wy też tak

Dokładnie Wy też tak robicie, jedni warci drugich, a po drugie "kamienie na szaniec" a nie "kamienice na szaniec" hahaha

co ty powiesz prawaku

to właśnie prawacy uczynili z polskiej wiki najbardziej prawicową na świecie

A znasz jakiś inny język

A znasz jakiś inny język poza rodzimym? Wejdź sobie na litewską.

Trzeba uzupełnić więc wikipedię

To trzeba ją uzupełniać, z powrotem, napisać mail do wyższych adminów z informacją o zatajaniu informacji która w encyklopedi nie może mieć miejsca i niszczy jej rzetelność, a nie tylko gadać.

Ale to nie rozwiąże

Ale to nie rozwiąże problemu. Ten troll nadal będzie działał, a jak na razie banuje się tych, którzy jemu przeciwdziałają.

"To trzeba ją uzupełniać,

"To trzeba ją uzupełniać, z powrotem, napisać mail do wyższych adminów" Hej, no. Nie nabijaj się aż tak z wiatraka.

Sprawdźcie proszę fakty i nie insynuujcie

Jakubkaja nie jest żadnym administratorem, ma uprawnienia takie jak każdy inny użytkownik.

To dlaczego nie dostaje bana

To dlaczego nie dostaje bana za usuwanie fragmentów wpisów, które mu się nie podobają, a ludzie którzy mu przeciwdziałają dostają?

Kto cię zaraził taką

Kto cię zaraził taką retoryką? Wystarczyłoby odpowiedzieć - "sorry, nie znam się na tym i wszystko mi jedno, czy piszę admin, czy piszę redaktor". Było to bardziej szczere.

wiatrak, masz bana

wiatrak, masz bana tutaj?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kana%C5%82_IRC

chodzilo mi o ten kanal

Ja nie wiem co to jest, nie

Ja nie wiem co to jest, nie znam się.

Jak tam wejdziesz, to ci

Jak tam wejdziesz, to ci znikną wszystkie pieniądze z konta, a potem rozpocznie się wojna nuklearna. A może tak choć minimum zaufania, co? Chyba, że ufasz jedynie "prawdziwym ludziom", a reszta to złe bestie, które na ciebie czyhają.

fsda

a spróbuj coś o bogu zmienić :D wikipedia to ściema :)

Może trzeba to przyznać

Może trzeba to przyznać wprost - nikomu się nie chce tym zajmować. Przejrzałem właśnie hasło OZZ IP, żadnego rozwoju, związek nic nie robi.... Nikt też nie pofatygował się do tej pory przygotować logo na wolnej licencji aby umieścić je w Wikipedii. Kolektyw nie działa :(

Ale nikt też nie usunął hasła ani nie wprowadził żadnych niekorzystnych poprawek.

Wpis o IP był usuwany.

Wpis o IP był usuwany.

Owszem, ale ta wersja,

Owszem, ale ta wersja, która jest obecnie jakoś nie została usunięta ani zdemolowana. Trwa tak już ponad rok z niewielkimi tylko zmianami, możesz sobie to sprawdzić klikając w "Historia i autorzy" na górze strony. Wcześniejsza wersja hasła była po prostu nie do zakceptowania, nie wiem kto to pisał ale chyba ten ktoś zamiast lekcji polskiego w podstawówce wolał inne zajęcia. Dobra, luz.... Nie każdy musi mieć "lekkie pióro", ale może po prostu czasem ktoś mógłby podrzucić jakieś njusy (klikając "Dyskusja" na górze strony) tak aby ktoś inny mógł to ładnie zredagować i dokonać aktualizacji hasła? To byłaby praca kolektywna, a to podobno jest to co anarchiści niby starają się promować... Logo można wrzucić na dowolny serwer publiczny (dropbox, imageshack...) i na stronie dyskusji zamieścić link. Kurde, można nawet skontaktować się z autorem obecnej wersji - Historia i autorzy -> Dyskusja przy nazwie użytkownika -> tu zostaw wiadomość... autor dostanie maila :) Można zrobić wiele rzeczy i nikt przy tym szczególnie by się nie przepracował... ale to trzeba kolektywnie kolego anarchisto... W kupie siła jak głosi napis w pewnej publicznej prywatnej toalecie ;)

Edytowanie wpisów na

Edytowanie wpisów na własny temat to raczej nie jest zadanie członków/-iń IP (lub się do niego nie poczuwają, lub nie przeznaczają zasobów, bo nie ma priorytetu nad bieżącą walką), żeby o zasadach WP:NOR i WP:COI nie wspomnieć. Generalnie opisywanie własnej działalności nigdy nie było podstawowym wysiłkiem organizacji alternatywnych i antysystemowych.

Może się nie znam, ale

Może się nie znam, ale hasło o IP wygląda normalnie. Ktoś może wyjaśnić w jakiej części zostało ocenzurowane?

Zamiast napisac do adminow

Zamiast napisac do adminow Wikipedii czy poskarzyc sie na IRCu, lepiej wysilek wlozyc w placzacego newsa na niszowej stronie dla juz przekonanych. Nom.

A gadanie ze "to nic nie da" zostaw sobie prosze na potem, gdy faktycznie ZADZIALASZ jakkolwiek i nie przyniesie to skutku. Usunieto Ci pare wpisow? Jejku.

wystarczyło przeczytac nick

wystarczyło przeczytac nick i już wiadomo, o co chodzi.

Z tego co kojarzę, to

Z tego co kojarzę, to przeciwko AK występowała raczej AL i armia czerwona. Po rozwiązaniu struktur AK, spora część żołnierzy tam walczących, starała się kontynuować walkę w organizacjach zaliczanych teraz zbiorczo do NSZ.

Co do list proskrypcyjnych. Negatywny stosunek do żydów miał swoje źródło w doświadczeniach związanych z budową podziemia niepodległościowego na wschodzie. Przytłaczająca większość donosów na Polaków, którzy starali się tam organizować pochodziła od żydów.

Uwaga znów prawicowa cenzura na polskiej wiki

Z Kategorii :Zbrodnie NSZ usunięto trzy hasła min. dotyczące pogromu i zbrodni rabunkowej dokonanej przez członków NSZ

Usunęli nawet niewygodne

Usunęli nawet niewygodne fragmenty z dyskusji, świnie.

Prawole na Wiki!

Polska Wikipedia to gówno opanowane przez katolicko-nacjonalistycznych szmaciarzy. Przydałaby się jej czystka. Taka porządna, aby odzyskała jako taką wiarygodność.

Jeśli już Wikipedia to raczej angielskojęzyczna wersja.

Brałeś dziś leki?

Czystka, szmaciarze i "gówno opanowane". Co dalej? Obóz koncentracyjny? Ja pierdole...

Skoro NSZ uznało Aleksandra

Skoro NSZ uznało Aleksandra Kamińskiego "żydofilem", to co powiecie na wywody Elżbiety Janickiej z Instytutu Slawistyki PAN, która zarzuca Kamińskiemu, że nie umieścił w tej książce nic o powstaniu w getcie warszawskim?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.