Komunikat Kolektywu Przychodnia w związku z atakiem na skłot

Kraj | Antyfaszyzm | Publicystyka | Rasizm/Nacjonalizm

Około godziny 15.45 na centrum społeczne Przychodnia przypuszczono zaplanowany atak ze strony tzw. "Marszu Niepodległości".

Tylko dzięki opanowaniu i zimnej krwi mieszkańców i mieszkanek budynku, udało się odeprzeć nacjonalistyczną agresję i obyło się bez ofiar, a jedynie z paroma rannymi.

Neofaszyści byli przygotowani do komentowania sprawy w mediach i natychmiast poinformowali, że to osoby przebywające na skłocie zaatakowały z dachu ich marsz kamieniami. Z przyczyn oczywistych nie było to możliwe, gdyż koniec ul. Skorupki, gdzie mieści się budynek, znajduje się w odległości ok. 200 metrów od ul. Marszałkowskiej, którą przechodził nacjonalistycznych pochód.

Jak zarejestrowano na kilku filmach, paramilitarna formacja o nazwie Straż Marszu Niepodległości, która miała zabezpieczać zgromadzenie, na wysokości ul. Skorupki rozstąpiła się, by umożliwić przejście uzbrojonej i przygotowanej na atak bojówce w sile kilkuset osób. Uczestnicy Marszu Niepodległości z racami, kamieniami i butelkami wdarli się na teren Przychodni. Narodowcy podpalili jeden samochód, zdewastowali drugi i uszkodzili budynek, próbując dostać się do nas, ale na szczęście zdołaliśmy odeprzeć atak. Udało się to tylko dzięki wartom wystawionym wcześniej na dachu (pogróżki dostawaliśmy od dawna) i szybkiej reakcji mieszańców gaszących wrzucane do środka race.

Zaznaczamy, że mimo iż mimo zgrupowań policji w odległości paruset metrów, minęło 20 minut nim służby podjęły jakąkolwiek interwencję. Gdybyśmy posłuchali zaleceń policji i zignorowali zagrożenie, skłot teraz byłby spalony.

Goebbelsowska propaganda Ruchu Narodowego tradycyjnie próbuje obrócić wydarzenie w chuligański wybryk - mimo tego, że to oficjalnie wyznaczona straż Marszu wypuściła bojówkarzy, a po ataku pozwoliła i pomogła im się ewakuować. Obecnie przygotowujemy się na kolejny napad, bądźcie czujni!

Z antyfaszystowskim pozdrowieniem,
Kolektyw Przychodnia

..................................................

Korekta fact sheetu dla mediów które nie potrafią zinterpretować materiału video...

- jesteśmy 200m od Marszałkowskiej, w żaden sposób nie mogliśmy prowokować uczestników marszu

- w ciagu dnia policja dwa razy przychodziła prosząc o zejście z dachu skłotu

- planowy atak około dwustu bojówkarzy został przepuszczony przez kilkanaście osób ze straży marszu niepodległości które miały rzekomo odcinać ul. Skorupki

- marsz rozstępował się, żeby wypuścić a później wpuścić swoich bojówkarzy

- atak trwał ok. 20 min bez żadnej reakcji policji, która stała na rogu Skorupki i Hożej oraz na wyśokosci komisariatu przy ul. Wilczej

- straż marszu pomagała ewakuować się bojówkarzom uczestniczącym w ataku na skłot

- odparliśmy atak, dopchnęliśmy narodowców, którzy wdarli się na teren skłotu

- atakujący wdarli się na podwórze skłotu, podpalili jeden i zdewastowali drugi samochód

- skłot nie został spalony tylko i wyłącznie dzięki szybkiej reakcji mieszkańców gaszących wrzucane do środka race i dzięki wartom, wystawionym na dachu

- gdybyśmy nie zignorowali zaleceń policji skłot byłby spalony

- narodowcy próbują przypuścić kolejny atak na budynek

- goebelsowska propaganda Ruchu Narodowego próbuje obrócić wydarzenie w chuligański wybryk

policji jest wygodniej wysługiwać się bojówkami - dziel i rz

Z tego opisu wynika, że po prostu policji jest wygodniej wysługiwać się bojówkami skinów itp. - dziel i rządź lub manipulowani agenci wprost praktyka z lat 80-tych wcześniej. Po napadach w Białymstoku minister Sienkiewicz: "idziemy po was" - pieszo już by tam doszedł.

Masz pan niejako rację.

Masz pan niejako rację. Teraz publicyści i poli(tfu)tycy pienią się, że jest za duża wolność demonstrowania. Przypadek, czy może kibole dają się wmanewrować w robienie komuś innemu kariery a przy okazji udupianie samych siebie?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.