KÖPI idzie pod mlotek?!

Publicystyka

Spekulanci i inwestorzy – ostrzegamy:
Köpi pozostaje ryzykowną inwestycją!

Już dnia 8.02.2007 ustalono, ze zarówno KÖPI jak i przylegąjacy do niego Wagenburg będa wystawione na aukcję dnia 8 maja 2007. Oznacza to, że w trakcie gdy my celebrowaliśmy w lutym tego roku 17 urodziny KÖPI, inwestorzy i spekulanci nieruchomościami już dawno wiedzieli, ze przestrzeń na którym stoi nasz projekt jest wystawiona na sprzedaż. Minimalna stawka za KÖPI wynosi tym razem 1.670.000,- €. Przestrzeń, na której stoi Wagenburg została wyceniona na 1.815.000,- €. To już trzecia próba wystawienia KÖPI pod młotek. Dwie dotychczasowe spaliły na panewce. Odpowiedzialnym za przetarg jest ponownie COMMERZBANK, który wniósł podanie o aukcję do sądu w Berlinie.

Geszefciarze

Równocześnie pani Ute Peters z firmy Franell Consulting GmbH, mającej swoją siedzibę na Bayerischer Platz 2, 10779 Berlin, oferuje również sprzedaż KÖPI - z własnej inicjatywy i czystej chęci zarobku. Istnieje wprawdzie możliwość wglądu w akta KÖPI jednak nie zostały one opublikowane publicznie (jak to ma miejsce przy „normalnej” procedurze”) ze względów bezpieczeństwa. Mimo to pani Peters weszła w posiadanie informacji zawartych w aktach, czyli musiały nią kierować specjalne pobudki przy uzyskiwaniu tych informacji. Fakt, iż sąd probuje utrzymać informacje o przetargu w tajemnicy jest od początku przekalkulowaną taktyka. Odpowiedzialne instytucje mają (nie bez podstaw) obawę iż przetarg nie przebiegnie spokojnie w sytuacji gdy o terminie aukcji dowiedzą się obecni mieszkańcy, użytkownicy, sympatycy i przyjaciele projektu. Których jest wielu...

Podejrzane akta zostały tym razem wystawione przez dyplomowanego inżyniera Erwina B.Stenkewitza. Stoi w nich mi.in. fałszywa informacja jakoby dom był okupowany podczas gdy wciąż istnieją zawiązane przed laty kontrakty na mieszkania. Rownież wyimaginowana wartość 1.670.000,- € została przez tego pana spreparowana. W wypadku gdybyście mieli w tych kwestiach jakieś pytania, możecie odwiedzić pana E.B.Stenkewitz pod adresem: Dahemstr.25 w 12527 Berlin.

Przegrani geszefciarze

Także berlińska policja robi w spodnie już dziś na samą myśl o obrazkach rodem z Kopenhagi. Z rożnych prasowych doniesień wynika, że policja uznaje fakt ustalenia przetargu w terminie tak bliskim 1 maja za fatalny. Nas to nieco dziwi, gdyż przecież powinni oni sobie doskonale zdawać sprawę z faktu, iż nie jest istotne o jakiej porze roku KÖPI i przylegający do niego Wagenburg zostaną wystawione na aukcję. Z „wysokim potencjałem mobilizacyjnym KÖPI” (cytat z policji), z wywołaną poprzez ogłoszenie przetargu eskalacją i z oczekiwanymi stratami materialnymi, muszą się liczyć w każdym terminie.

Nieustanni zwycięzcy

Köpi jest połączeniem niekomercyjnych i wyzwolonych od władzy - subkultury i polityki. Tu odbywają się od 17 lat różnorodne (duże) wydarzenia i to właśnie dzięki ich niepowtarzalnemu charakterowi KÖPI zyskało na trans-granicznej popularności. Aktywiści i goście Köpi pochodzą nie tylko z Berlina i innych regionów Niemiec, ale także z wielu innych krajów. Wszyscy razem zgodnie nie mamy ochoty tolerować wydzierania nam wspólnymi siłami wypracowanej wolnej przestrzeni i dlatego będziemy walczyli o utrzymanie KÖPI wszelkimi wyobrażalnymi środkami.

Dość!

W ostatnim okresie namnażają się represyjne wydarzenia wokół KÖPI: prowokacyjna budowa domu starców w odległości 1cm od Köpi, najazd policji i innych służb państwowych na pomieszczenia mieszczącego się w Köpi stowarzyszenia kulturalnego, założenie aparatury podsłuchowej w pomieszczeniach stojącej na przeciwko Köpi centrali związków zawodowych Ver.di... Te wszystkie wydarzenia znajdują swój szczyt w zaplanowanym na wtorek 8 maja przetargu. Jako że Köpi znajduje sie w bardzo atrakcyjnym dla inwestorów rejonie (Media Spree), cena wywoławcza jest dosyć wygórowana. Tak czy siak:
POTENCJALNI KUPCY, SPEKULANCI I INWESTORZY – OSTRZEGAMY WAS:
KUPNO TEGO DOMU BĘDZIE DLA WAS O WIELE DROŻSZE NIŻ TO SOBIE KALKULUJECIE,
GDYŻ: KÖPI POZOSTAJE RYZYKOWNA INWESTYCJA!

Jak już wspomnieliśmy dwie poprzednie próby robienia businessu na KÖPI skończyły się fiaskiem – nikt nie zdecydował się na kupno domu o utrzymanie którego tysiące ludzi jest gotowe podjąć walkę. Nie ulega wątpliwości, ze rola ruchu solidaryzującego sie z Köpi była wówczas decydującym czynnikiem. Pozostajemy wierni, tak naszym ideałom, jak i naszej strategii. Wzywamy wszystkich przyjaciół, sympatyków i solidarnych z KÖPI, bądz wolnościowymi ideami, do wsparcia naszej walki z kapitalistycznymi i państwowymi opresorami:

Demonstracja:
„Sprzedaliście już całe miasto – KÖPI zostaje nasze!”
Sobota, 5.05.2007, godz. 15.00; BERLIN
(dokładne miejsce rozpoczęcia znajdziecie na naszej stronie internetowej)

Pikieta protestacyjna:
„KÖPI pozostaje ryzykowną inwestycją - Powstrzymać ten przetarg!“
Wtorek, 8.05.2007, godz. 7.00 (rano)
Amtsgericht Mitte (Sad Powiatowy), Littenstr. 12-17; Berlin-Mitte

Rozpowszechniajcie te info w waszych środowiskach. Sprawdzajcie w tych dniach www.koepi.squat.net oraz www.cia.bzzz.net Więcej informacji już wkrótce.

VIVA KÖPI !

spotkamy sie tam!

spotkamy sie tam!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.