Kurdystan: Polka z Niemiec w szeregach YPG

Świat

Fanpage Lions Of Rojava poinformował o pierwszej osobie z Polski w szeregach Powszechnych Jednostek Obrony (YPG). Jest nią Joanna, pochodząca z Białegostoku, mieszkająca na stałe w Niemczech.

Wizerunek Joanny został szybko usunięty z sieci prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa (za służbę w szeregach obcej armii grozi w Polsce kara więzienia do lat 5). Sprawę już opisują jednak polskie media. Joanna jest matką czwórki dzieci, określa się jako ateistka "...jestem z uchodzcami calym sercem HER BIJI KURDISTAN!" - pisze na swoim profilu facebookowym.

Trudno ustalić czy Joanna jest jedyną osobą z Polski walczącą przeciwko Państwu Islamskiemu w szeregach YPG. Pozostali (jeżeli są tacy) mogą ukrywać się z obawy przed represjami w Polsce. Wiadomo natomiast o co najmniej sześciu Polakach walczących w szeregach Państwa Islamskiego, z których jeden odpowiada za śmierć 11 osób.

Czy to raczej nie Niemka pochodzenia polskiego

podobie jak ci z PI, Polacy to walczyli w szeregach wojsk DRL

Kto w służbie Donieckiej

Kto w służbie Donieckiej Republiki Ludowej to Polak, a kto wspiera Kurdów to conajwyżej Niemiec polskiego pochodzenia (facepalm). Zastanów się i już nie trolluj.

Zastanawiam sie czy ten

Zastanawiam sie czy ten temat będzie w środowisku poruszony:http://wyborcza.pl/1,75477,19016246,amnesty-international-syryjscy-kurdowie-prowadza-czystki-etniczne.html Czy tez popieramy Kurdów bezkrytycznie?

jest wiecej polaków

jest wiecej polaków walczacych w rojavie

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.