MANIFESTACJA ANTYFASZYSTOWSKA - TORUŃ 18. XI. 2006

Kraj | Protesty | Rasizm/Nacjonalizm
2006-11-18 18:00
2006-11-18 19:00

TORUŃ 18. XI. 2006(sobota), godz. 18. 00, zbiórka pod pomnikiem Kopernika
Manifestacja w dniu 18 listopada, ma być odpowiedzią Torunian, na narastające w naszym kraju nastroje o charakterze nacjonalistycznym. Zbieramy się po to, aby pokazać, że mieszkańcy naszego miasta nie będą biernie przyglądać się takiemu obrotowi sytuacji. Jesteśmy zaniepokojeni faktem, że ludzie jeszcze do niedawna kojarzeni z faszystowskimi ugrupowaniami, teraz działają w oficjalnych partiach politycznych i pełnią wysokie stanowiska państwowe (członkowie LPR, wcześniej działacze Młodzieży Wszechpolskiej).
W Polsce z rąk faszystowskich bojówek w ostatnich kilkunastu latach zginęło ponad 20 osób. Jeśli nie chcemy, aby ta statystyka się powiększyła, musimy stanowczo reagować, ha każdym szczeblu. Zarówno na ulicy, uczelni, w pubie i w pracy. Tylko wtedy możemy się spodziewać, że ludzie szerzący faszystowskie poglądy, będący pod stałą presją usuną się w cień i staną się nic nie szkodliwym marginesem. Zależy to tylko i wyłącznie od naszej aktywności i międzyludzkiej solidarności. Nie przyglądaj się więc biernie jeśli jesteś świadkiem agresji fizycznej lub psychicznej, na tle rasistowskim. Może Ty, również kiedyś będziesz potrzebował(a) pomocy w podobnej sytuacji. Nie myśl, że problem nie dotyczy Ciebie. Celem agresji nazi skinów bywają zarówno ludzie w dredach i z kolczykami, osoby w szerokich spodniach jeżdżący na deskach, oraz zwykli przechodnie. Tylko trzymając się razem możemy być skuteczni.
Twierdzimy, że przejawy niechęci wobec mniejszości, wynikają zazwyczaj, ze zwykłej
niewiedzy i stereotypów panujących w naszym społeczeństwie.
Wychodzimy z założenia, że każdy człowiek, bez względu na swoje pochodzenie lub kolor skóry, ma prawo do godnego życia według własnych pragnień.
Bądźmy razem 18 listopada.
FASZYZM NIE PRZEJDZIE!!!
Stowarzyszenie "Kolektyw Autonomistów" / Federacja Anarchistyczna-Toruń
PO BOX 13, 87-116, Toruń 17, michoo77@poczta.onet.pl

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.