Marsz antynacjonalistyczny "Koniec Stagnacji" w Krakowie

Antyfaszyzm | Dyskryminacja | Rasizm/Nacjonalizm
2014-11-11 16:00
2014-11-11 19:30

 Zapraszamy!11 listopada zbieramy się na Placu Szczepańskim w atmosferze wzajemnego szacunku i tolerancji, by wyrazić swoją głęboką niezgodę na terror skrajnej prawicy w Polsce. Wydarzenie Koniec Stagnacji odbędzie się w proteście wobec wszechobecnych na co dzień, a w dniu 11 listopada demonstrowanych na ulicach polskich miast w sposób szczególnie rażący, mowy oraz gestów nienawiści, u podstaw mających narodowy szowinizm i ksenofobię.

Naszą akcję tworzą najróżniejsze osoby i organizacje, a tym, co nas łączy jest niezgoda na bierne przyglądanie się temu, jak środowiska nacjonalistyczne i neofaszystowskie rosną w siłę.
Państwo polskie wielokrotnie udowodniło swoją bezradność wobec problemów społecznych takich jak ksenofobia – dziś wiemy, że najskuteczniejszą formą walki z faszyzmem jest samoorganizacja społeczeństwa. Czas więc wyrazić swoją niezgodę na łatwość, z jaką faszyzujące organizacje zagarnęły przestrzeń publiczną, nawołując do przemocowej przemiany. Nasze zgromadzenie ma na celu stworzenie w Krakowie przestrzeni, w której nie będzie miejsca na nienawiść rasową, homofobię, szowinizm, antysemityzm i rasizm. Dotychczas nasze miasto spokojnie przyglądało się jawnym demonstracjom nienawiści podczas Święta Niepodległości, dziś należy położyć kres bierności. Wszystkie osoby, niezależnie od opcji politycznych niegodzące się na nacjonalistyczną przemoc powinny mieć możliwość wyrażenia swoich poglądów. Wszystkie i wszyscy, którzy nie mieścimy się w narodowo – nacjonalistycznej wizji świata, powinniśmy okazać sobie tego dnia solidarność i wsparcie. Udowodnijmy Krakowowi, że różnorodność jest naszą siłą!

No pasaran! Faszyzm nie przejdzie!

https://www.facebook.com/events/1541981342682028/?ref_newsfeed_story_typ...

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.