"Między Nami" Zin

Kraj | Prawa kobiet/Feminizm

Przemoc seksualna zdarza się we wszystkich środowiskach. Również "między nami": w środowiskach lewicowych, anarchistycznych, działackich, feministycznych, homoseksualnych i "kłirowych".

Pracujemy na rzecz przeciwdziałania przemocy, nadgryzamy patriarchat i kapitalizm, występujemy przeciw hierarchii… Ze względu na idee, jakie wyznajemy, reagowanie na przemoc powinno być dla nas jeszcze ważniejsze, niż w innych środowiskach. I to naprawdę ważne, co zrobimy.

"Między nami" też zdarzają się przemocowe relacje i sytuacje. Ale w większości przypadków nie wiemy, co miałybyśmy/li byśmy z tym zrobić. Więc nie robimy nic. Nie ma utartych wzorów postępowania w takich sytuacjach. Mówimy sobie, że przemoc to sprawa prywatna.

W efekcie mężczyźni/osoby stosujące przemoc zostają w środowisku, osoby zgwałcone/doświadczające przemocy - odchodzą. I jeśli nie wypracujemy zupełnie nowych sposobów reagowania na przemoc, wszystko zostanie po staremu.

To jest zin o tym, co możemy zrobić.

http://miedzynamizin.blogspot.com/

Teza, że w przypadku

Teza, że w przypadku gwałtów nie powinno być zasady domniemania niewinności jest mocno kontrowersyjna (łagodnie mówiąc).

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.