NIE dla G8 - Lecce 2009

Publicystyka

W 2001 spotkanie G8 odbyło się w Genui. Były, zawieszone od praw cywilnych, dni przemocy, które nadal ciążą w naszej świadomości, razem z pamięcią i smutkiem po śmierci Carlo Giuliani.
Były również dni w których to „najwspanialsi tego świata” odkryli credo liberalnej globalizacji, jakby była to nowa uniwersalna religia.

Dzisiaj, jako „najpotężniejsi”, planują spotkać się w Lecce na światowym ekonomicznym szczycie G8. Porównując do obietnic z Genui, zauważamy że rzeczywistość jest zupełnie inna.
Są miliony bezrobotnych, firmy u szczytu bankructwa oraz coraz uboższa klasa średnia.

Profity globalizacji powiększyły szczelinę pomiędzy północną a południową częścią planety, pozwoliła na niewiarygodną manipulację na środowisku i publicznych dobrach (jak woda), narzucając politykę prywatyzacji. Profity globalizacji nie usunęły problemu głodu i pragnienia w świecie. Przeciwnie : każdego dnia tragedia ta zajmuje nową przestrzeń planety.

Nierówność oddziałuje na społeczną organizację: nierówność wzrostu wszędzie, bogactwo jest skoncentrowane w rękach garści ludzi, kiedy miliony i miliony zastanawiają się, czy jutro dostaną swoją wypłatę.

Co oni mogą powiedzieć światu? Ministrowie ekonomi i bankierzy w wielu przypadkach są właśnie tymi którzy przyczynili się do globalnego kryzysu. Ani G8, ani G20 nie może objąć władzy nad światem!

Pamiętając, deklaracje apele i wydarzenia które zaistniały w Seattle, ponownie nawołujemy- światowa polityka ekonomiczna musi się zmienić!! Nasza obawa oraz krytyka globalizacji okazała się całkowicie właściwa i usprawiedliwiona.

Podczas szczytu w Lecce, będziemy na placach i ulicach, by dyskutować na temat globalnego kryzysu, krytyką oraz nowatorskimi projektami, będziemy starali się znaleźć nowe ekonomiczne i społeczne modele w alternatywie dla katastrofalnej polityki gospodarczej „najpotężniejszych” krajów świata.

Dzisiaj, inny świat jest nie tylko możliwy ale konieczny. Dzisiaj jest konieczny, by słuchać powodów tych, którzy skupiają się na tworzeniu i ekspansji sieci komunikacyjnych, prosząc o radykalną zmianę globalnej polityki gospodarczej.

Wzywamy cywilne społeczeństwo, ruchy, stowarzyszenia, związki handlu i tych, którzy zgadzają się z tym manifestem żeby stworzyć drogę działania, której kulminacja nastąpi podczas konferencji o globalnym kryzysie oraz alternatywnej ekonomii.

Network NO G8 economy - Lecce – Italy

Więcej info na:

http://www.nog8lecce.org/home/

Walka trwa!

Walka trwa!

GENUA a nie Genewa!!

"W 2001 spotkanie G8 odbyło się w Genewie" w Genui a nie Genewie!
Genewa jest miastem w Szwajcarii

...już poprawione dzięki

...już poprawione

dzięki

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.