Nierzetelność Wyborczej

Kraj

Gazeta Wyborcza próbuje przykrawać Inicjatywę Uczniowską do swojej linii ideologicznej. Posunęła się nawet do dodawania własnych słów do cudzych wypowiedzi.

Jeden z członków Inicjatywy Uczniowskiej, powiedział nam, że nie zgadza się z obrazem demonstracji IU przeciwko Giertychowi, jaki przedstawiła GW. - Wcale nie mówiłem, że Giertych jest eurosceptykiem, i że to nam się akurat nie podoba. To kompletnie nie były moje słowa - mówi Paweł z IU. - Całą moją wypowiedź sprowadzili tylko do twierdzenia, że "Giertych to faszysta".

Niedługo zostanie przesłane sprostowanie w tej kwestii do redakcji Gazety.

dziennikarze

Jakieś dziennikarz także napisał że Żaczek nie lubi polityki PiSu ale byłam przy tej rozmowie a o tym nie mówił.

Myślę że możecie wiele się nauczyć o mediach przy takich sytuacjach. Jest niestety czymś zwykłym że wielu dziennikarzy wcale nie czują obowiązku napisać co ktoś mówił. Etyka dziennikarska jest niska. Trzeba zawsze z nimi uważać i nawet przewidziać kiedy oni na 100% to zrobią, bo są sytuacje gdzie możecie być pewne już przed rozmową nie będą pisać twoje słowa - lub napiszą z ich punktu widzenia. Trzeba zestawić czarną listę. N.p., jest dziennikarz Rybarczyk - konserwatysta z Rz, który anarchistów nie lubi. Rok temu kiedy była demonstracja przeciw Rady Europy i ludzie byli zatrzymani, była pikieta solidarnościowa. On tam nie był, ale napisał on tym, i napisał jak ludzie strzelali z petard, rzucili chyba butelki czy kamienie itd.

Czasami trzeba zapisać coś na wideo czy kasecie żeby pokażać ludziom że coś było nie tak. Ale jest bardzo trudno udowodnić ludziom że media mogą kłamać lub po prostu pisać coś zupełne nie tak, taki mają autorytet i wiarę w społeczeństwie. Jednak czasami ludzie rozumeją - n.p., wiele osób inteligentych wiedzą że GW jest tak tendencyjna że nawet nie wiadomo czy te wiadomości są prawdziwe czy to tylko propaganda.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.