Niewolnicza praca w stoczni

Kraj | Prawa pracownika

O pracownikach z Korei Połnocnej w Stoczni Gdańskiej pisaliśmy już na CIA. Pracuje w niej już 28 osób. Wykonują prace montersko-spawalnicze przy budowie statków i konstrukcji stalowych na placach gdańskiej stoczni.

Państwowa Stocznia Gdańsk żąda od wydawcy "Gazety Wyborczej" 100 milionów złotych za krytyczne artykuły. W marcu w teście pt. "Filia gułagu w kolebce Solidarności" GW ujawniła, że w Gdańsku pracowało dziewięciu Koreańczyków, którym za miesięczną pracę spawacza Stocznia płaciła równowartość 60 zł. Resztę przywłaszczał sobie reżim Kim Dzong Ila.

Dwóch z pracowników to "tłumacze". GW twierdzi, że tłumacze to inaczej partyjni nadzorcy. Pilnują m.in., by do podopiecznych nie dotarli dziennikarze.

W sierpniu jeden z pracowników, 46-letni spawacz Kwang Hyok Han zmarł w domu w dzielnicy Olszynka, który zajmują wszyscy robotnicy z Korei Płn. zatrudnieni w Trójmieście.

- Sekcja przeprowadzona w Akademii Medycznej wykazała, że przyczyną zgonu była niewydolność układu krążenia połączona z obrzękiem płuc - mówi szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście Renata Klonowska. Ciało przekazano ambasadzie KRLD.

bo wszyscy wyjechali

to teraz zaczeli zatrudniać obcokrajowców, bo ich nie stać na Polaków! Ludzie wyjzdzajcie z tego kraju, tu sie nic nie zmieni, predzej stocznie upadna z barku pracownikow niz podwyzsza pensje do poziomu eurpojeskiego. Ja wyjechalem 2 lata temu, teraz siedze w Bilbao i zyje mi sie tu owiele lepiej. Zdaje sobie sparwe ze moze dobrze trafilem, ale mimo wszystko znam sproa ilosc Polakow i oni tu też generalnie nie narzekają.

klamstwa

wszyscy dziennikarze to parszywi klamcy pracowałem w stoczniach na zachodzie i na wschodzie tam dopiero jest niewolnictwoo.nad koreanczykamii nad wieloma rasami swiata....w polsce to oni maja bajke jakiej nigdzie nie beda mieli nigdzie wiec kłamcy zaduzo klamiecie!!!!

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.