NOP nie płaci za partyjny lokal w Warszawie

Kraj | Tacy są politycy

Partia polityczna Narodowe Odrodzenie Polski znalazła się na liście największych dłużników względem Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Warszawa-Śródmieście. Partia nie płaci za swój lokal i jest winna 93 tysiące miastu. Podobnie jest z inną mikropartią - Samoobroną, która winna jest 96 tys. NOP i Samoobrona należą do największych dłużników wśród najemców w Śródmieściu. Rekordzistą jest restaurator Adam Gessler, który kredytuje swój biznes kosztem miasta na sumę 22,5 mln zł. Podobnie jest w przypadku wielu innych kapitalistów np. spółki Tavita (5,5 mln długu) czy G&K Sport (3,3 mln zł długu).

I to wszystko w sytuacji, gdy zwykłych ludzi, lokatorów mieszkań komunalnych eksmituje się za nieporównanie mniejsze długi bezwzględnie na bruk, niszcząc często przy tym dorobek ich życia. Tymczasem te środowiska, które najwięcej gardłują na temat "nielegalnych skłotersów", którzy zajmują i remontują niszczejące pustostany, by prowadzić tam dostępną dla wszystkich działalność społecznie użyteczną - najwięcej krzyczą przeciwko nim właśnie kapitaliści i skrajna prawica nacjonalistyczna, sami nie płacąc za wypasione lokale w centrum i nie wiedzą nic w tym dziwnego, czy sprzecznego z ich ideologią. Są też widocznie chronieni parasolem przez władzę, skoro nie są eksmitowani przez policję w przeciwieństwie do skłotersów czy lokatorów mieszkań. Co wolno partiom i kapitalistom w tym kraju, nie wolno nikomu innemu.

Co jest bardziej potrzebne miastu? Partie i kapitaliści, czy działalność kulturalna i społeczna oraz zapewnienie dachu nad głową lokatorom?

Najważniejszy jest

Najważniejszy jest patriotyzm!

Najważniejszy

jest internacjonalizm, a nie szowinizm

dobre, narodowi

dobre, narodowi "antysystemowcy" na garnuszku władz, w tym przypadku PO :)

Swoją drogą, lokal takiej

Swoją drogą, lokal takiej partii jak NOP powinien być regularnie napierdalany, tak jak sklepy Thor Steinar w Niemczech.

Mieszkanie w kamienicy na

Mieszkanie w kamienicy na Kredytowej. W podwórzu. Po drodze ze dwa domofony. Raczej nie mają witryny od frontu...

po co napierdalać w witryny

po co napierdalać w witryny nawet jakby były, małe rzeczy tez skuteczne... choćby szpilki w zamkach :)

rozumiem, że jak będzie

rozumiem, że jak będzie miało dojść do eksmisji staniecie w obronie NOP-u

nie zajmujemy się obroną

nie zajmujemy się obroną kapitalistów i polityków tylko lokatorów.

Hehe zabawne by było jakby

Hehe zabawne by było jakby NOP zgłosił się do którejś z warszawskich organizacji lokatorskich o pomoc. :) Na szczęście nacjonaliści są na tyle nie ogarnięci, że sami nie potrafią się zorganizować - do tej pory bawi mnie sytuacja z wrocławia gdy próbowali "przejąć" inicjatywe Akcji Lokatorskiej zapoczątkowanej m.in. przez wrocławską sekcję ZSP i jedyne co potrafili zrobić to odśpiewać przed kamienicą hymn Polski. :)

to było inaczej. Zanim

to było inaczej. Zanim jeszcze powstała Akcja Lokatorska, byli u lokatorów z pewnej kamienicy z której chcieli eksmitowac ludzi i jedyne co potrafili to uścisnąć rękę i odśpiewać hymn. Potem ci lokatorzy zakładali AL :-).

Notabene, na dyżurze KOL

Notabene, na dyżurze KOL kiedyś był gościu z ONRu. Miał indywidualny problem lokatorski ze swoim mieszkaniem i otrzymał pomoc, tak jak każdy. Dobrze wiedzieliśmy z kim mamy do czynienia, on też.

Ale lokalu organizacyjnego ONRu nie będziemy bronić przed eksmisją - są granice :) Tak samo nie pomożemy Gesslerowi :)

Przyszedł do Komitetu

Przyszedł do Komitetu Obrony Lokatorów, nie do ZSP, czy innej organizacji o charakterze politycznym. Z tego co wiem (jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić), KOL nie jest inicjatywą tylko i wyłącznie anarchistów, a ludzie udzielający się tam prezentują różne poglądy.

ZSP nie jest organizacją

ZSP nie jest organizacją stricte polityczną, ale pracowniczą o określonej taktyce walki. Można być jej członkiem nie będąc anarchistą. Prawie jak w KOL.

NOP na bruk, bruk na NOP :-)

NOP na bruk, bruk na NOP :-)

No proszę

A jacy butni byli pisząc o opuszczeniu dawnego lokum przez NWŚ. Niebawem sami opuszczą lokal i wygląda na to, że nie z własnej woli:) No chyba, że tutaj się partiom (zwłaszcza takim jak oni) wybacza.

Ciekawe ile anarchisci placa za

squoty...

Tyle samo, ile Twoi koledzy

Tyle samo, ile Twoi koledzy z CasaPound.

A ta "siedziba" to nie jest

A ta "siedziba" to nie jest czasem chata Gmurczyka?

Raczej odwrotnie, to

Raczej odwrotnie, to siedziba partii stała się chatą Gmurczyka:)

tak apropos dlugu nopu

http://www.handeldlugami.pl/www/dlug,005022706740,instytut,norwida.html
Nazwa dłużnika , Instytut Norwida
Aktualny stan zadłużenia : 2598.09 zł

Kto stoi za "instytutem" Norwida?
http://www.krs-online.com.pl/instytut-norwida-krs-106946.html
Członkowie reprezentacji:
Nazwisko i imię: Funkcja lub stanowisko:
Gmurczyk Adam Wojciech Prezes Zarządu Głównego
Szablak Artur Emanuel Wiceprezes Zarządu Głównego

Na co zbieraja kase?
Na marsz idiotow.

Już dzisiaj na pięć miesięcy przed najważniejszym dla nas Polaków świętem - 11 listopada - zaczynamy przygotowania do przemarszu ulicami Wrocławia. Tak jak rok temu, tak jak dwa lata temu z pochodniami i racami w rękach przejdziemy oddając cześć bohaterom, którzy przelewali krew za tą, która nigdy nie zginie - za Wolną Polskę ! W tym roku chcemy przygotować się jeszcze lepiej, zapiąć wszystko na ostatni guzik. Śledźcie nasz serwis. Będziemy informować Was o stanie przygotowań. Jak zwykle wspierają nas kibice Śląska i Sparty, portale Fanslask.com, Nacjonalista.pl oraz Autonom.pl Co możesz zrobić dla Marszu Patriotów ? Zaproś wszystkich swoich znajomych do wydarzenia na Facebook oraz FanPage na Facebook. Zorganizuj wśród swoich kolegów z podwórka, ze szkoły, z uczelni, z pracy zbiórkę nawet drobnych kwot na race i pochodnie. Kup je sam lub wpłać na konto Marszu : Instytut Norwida, 17 1500 1777 1217 7007 1222 0000 z dopiskiem Marsz Patriotów.

To Autonomiczne Nieuki nie

To Autonomiczne Nieuki nie popierają warszawskiego marszu?
Czy planowana już jest blokada tego spędu?

albo na spłatę długów

albo na spłatę długów względnie chate tego Gmurczyka :-)

Biedny Norwid... a swoją

Biedny Norwid... a swoją drogą, dlaczego Antifa nie postara się o KRS dla siebie i możliwość wpłaty 1% podatku na cele społecznie pożyteczne (jak odszczurzanie i dezynsekcja)?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.