Norwedzy zmieniają kodeks pracy z korzyścią dla Polaków?

Świat | Blog | Prawa pracownika

Na stronie Rzeczpospolitej oraz portalu Narodowcy.Net można przeczytać o korzystnych dla "Polaków" zmianach w kodeksie pracy w Norwegii.

Nowy kodeks zwiększa możliwą liczbę nadgodzin z 10 do 12 miesięcznie oraz z 25 do 30 godzin miesięcznie. Pracujący na specjalnej (przecież nie śmieciowej) umowie będą mogli pracować dodatkowo nawet 50 godzin w miesiącu. Dzień pracy też będzie można dzięki nowemu kodeksowi pracy wydłużać, z 9 do 10 godzin.

Zmiany dotkną także osoby starsze. Do tej pory osoby "chętne" pracować dłużej, mogły robić to do 70 roku życia. Po wprowadzeniu zmian będzie to granica 72 lat. Zmiany wejdą w życie jeśli norweski parlament przegłosuje projekt na posiedzeniu 24 marca. Koalicja rządowa mocno promuje zmiany w kodeksie pracy.

Tak o to czekamy, aż prawica zacznie oficjalnie propagować obniżki pensji oraz podniesienie wieku emerytalnego do 100 lat dla Polaków za granicą...

No przecież polski robotnik

No przecież polski robotnik jest najlepszym polskim towarem eksportowym :D Narodowcy cieszą się, że więcej dewiz napłynie do kraju, władze też radości nie kryją - kogo obchodzi jakiś tam wyzysk? Jedyne co ich martwi to coraz większa skala wyjazdów całych rodzin i/lub zaniechanie kontaktów z krajem, dewizy płyną coraz mniejszym strumieniem... Czekamy zatem na jakieś prawne sztuczki zmuszające polskich emigrantów do regularnego zasilania finansów krajowych, może będą dzieci brali w jasyr albo wymyślą jakieś unijne opłaty?

Mieszkam w NO i odkad

Mieszkam w NO i odkad prawiczki tutaj dostaly sie do wladzy,to ceny zywnosci podskoczyly do gory,protesty rolnikow,probuja prywatyzacji kolei,poczty,utrudniaja imigrantom korzystania z praw norweskich,uderzenie w prawa pracownicze prawiczkow,grzebia juz w ulgach podatkowych,probuja zlikwidowac a wlasciwie od nowego roku zlikwiduja druga klase podatkowa,skutkiem takich dzialan jest oslabiona inspekcja pracy,frustracja spoleczenstwa.Czas kopa dac prawiczkom,narodowym pajacom

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.