Nowy numer anarchistycznego periodyku „INNY ŚWIAT” już w Empikach

Ruch anarchistyczny

 ISINNY ŚWIAT nr 43

Jak zwykle po kilku perypetiach, oddajemy w ręce czytelników i czytelniczek kolejny numer anarchistycznego periodyku INNY ŚWIAT. W 43 odsłonie naszego pisma publikujemy sporo materiałów poświęconych walce kurdyjskich kobiet i mężczyzn z regionu Rojava. Bojownicy i bojowniczki syryjskiego Kurdystanu muszą stawiać czoła nie tylko fanatycznym islamistom z Państwa Islamskiego, ale również tureckiemu państwu, które nie dość, że przeszkadza w niesieniu pomocy walczącym, to wspiera jeszcze islamistów. Mimo, iż miasto Kobane zostało ocalone, choć niemal w całości zniszczone, to niebezpieczeństwo ze strony Państwa Islamskiego wciąż jest dość duże. Walka mieszkańców Rojavy trwa nadal! Międzynarodowe apele o pomoc w walce i odbudowie Kobane przynoszą coraz większe efekty - w szeregach żeńskich i męskich oddziałów obrony walczy (i niestety również ginie) coraz więcej osób pochodzących spoza Rojavy. Przedstawiając sytuację w syryjskim Kurdystanie, staraliśmy się skupiać przede wszystkim na wolnościowych aspektach zarówno samej walki, jak i zmian społecznych jakie zachodzą cały czas w kurdyjskim społeczeństwie. Stąd obecność głosów anarchistów i anarchistek zaangażowanych w sprawy Rojavy.
Wśród innych materiałów warto wymienić niezmiernie interesującą rozmowę z twórcami Warszawskiego Teatru Rewolucyjnego, wywiad z członkiem ekipy Freedom Fighters oraz historyczne wspomnienie o żydowsko-polskim anarchiście - Mojsze Kiszenbaumie. A oto szczegółowy spis treści:

Słowem wstępu
Manifest
Occupy Kraków. Subiektywne posłowie
Wojna wojnie. Przeciwko zbrojeniom
Solidarność naszą bronią
Brukselski gorący grudzień
Syriza u bram...
Mesoamerica resiste
Rojava walczy!
Przewodnik po Bliskim Wschodzie
„Walka Kurdyjek o wolność i godność ma długą tradycję” rozmowa z dr Beatą Kowalską
Zachód a ISIS
List z Kurdystanu...
Niech żyje wolność, niech żyje anarchizm!
Rozwiązanie bezpaństwowe: wolnościowy socjalizm w Kurdystanie
Nie. To jest autentyczna rewolucja. Z Davidem Graeberem rozmawia Pinar Ogunc
Wrażenia z Rojavy: Raport z rewolucji
Irak, Kurdowie i wojna z Państwem Islamskim. Rozmowa z aktywistami Kurdyjskiego Forum Anarchistycznego
Niech żyje Ruch Oporu Kobane! Wywiad z tureckim Ruchem Rewolucyjnych Anarchistów
Anarchistyczni ochotnicy i aktywiści ekologiczni w obronie i odbudowie Rojavy
Opór to życie
Ashley Johnston – australijski ochotnik zginął w obronie Rojavy
Arab w szeregach YPG
Pamięci Mojsze Kirszenbauma (Tokarza)
Rocker o Tokarzu
Freedom Fighters
Anarcho-rap
Warszawski Teatr Rewolucyjny
Muzyka z Titanica
Anarchistyczny DKF
I kto tu jest terrorystą?
Wspomnień czar...
Noworosja od środka
Człowiek o świat zatroskany
Ostatni poeta klasy robotniczej
Poeta-anarchista
Anarchia i chrześcijaństwo
Kocie ślady
Colin Parker (1948-2015)
Canek Sanchez Guevara (1974-2015)

Pismo, jak zwykle zresztą, można znaleźć na półkach salonów Empik, w księgarni inrernetowej www.bractwotrojka.pl oraz pod adresem redakcji (innykrawat@wp.pl)

Empik?

Serio, anarchityczne pismo sprzedaje się w empikach? Czyżby ktoś chciał zagrać na nosie ZSP?

ono jest tak anarchistyczne

ono jest tak anarchistyczne jak cały polski anarchizm - tak jak w filmie "Rapsberry Reich" rewolucja oparta na autoerotyzmie pod obrazme Che Guevary ;)

sami specjaliści

sami specjaliści od prawdziwego i jedynie słusznego anarchizmu :-) pewnie pisma nie mieli nawet w ręku i tylko w klawiaturę potrafią stukać. Jakie na złość ZSP? Pismo od kilku lat jest w empikach bo tacy jak ty przemądrzalcy nie potrafią prowadzić niezależnych dystrybucji. Swego czasu "lider" dzisiejszego ZSP brał do dystrybucji całe 5 szt pisma, bo wiadomo Warszawa małe miasto :-( Tak więc psy szczekają a karawana jedzie dalej

A ty oprócz narzekania

A ty oprócz narzekania zrobiłeś coś by dystrybuować IS? Wszyscy płaczą że ruch taki, owaki, a gówno w zamian prezentują. Jak ci sie nie podoba IS to stwórz własne pismo? Co za dużo roboty, czy słomiany zapał?

Łatwo się dowalać. I to

Łatwo się dowalać. I to tak ogólnikowo. A dlaczego niby w Empikach nie? Wysyłkowo też nie, bo Poczta Polska? Profil na FB też nie? To gdzie ten anarchizm ma być, w piwnicach squatu, tuż obok garnków FNB, i jeszcze bez światła, a przy świecy bo Tauron to korpo?

"A dlaczego niby w Empikach

"A dlaczego niby w Empikach nie?"

A dlaczego nie dodać ekstra dodatku z płytą CD, za dodatkowe 30 zł, zawierającą ekskluzywne nagrania anarchistycznych piosenek, albo za 50 zł, z filmami nagranymi na demonstracjach? Wtedy będzie mozna się poczuć naprawdę jak prawdziwy anarchista.

Co jakiś czas można zorganizować anarchistyczne spotkanie w wynajętej sali w hotelu Sheraton.

„INNY ŚWIAT” już w

„INNY ŚWIAT” już w Empikach - no kurwa bez komentarza

1. jak bez komentarza, jak

1. jak bez komentarza, jak zamieściłeś komentarz
2. znasz więcej przekleństw, proszę, zaprezentuj

ja nie pasuje to załóżcie własne pismo i rozdawajcie

internetowi aktywiści

internetowi aktywiści którzy potrafią sklecić góra dwa zdania na stronie i to cały ich anarchizm, krytykują pismo które ukazuje się dłużej pewnie niż oni są związani z tym środowiskiem :-)

piszesz o sobie?bo nie wiem

piszesz o sobie?

bo nie wiem skąd tą resztę zakładasz

a co do pisma to pokazuje wyraźnie, że bez kapitalizmu i bez korporacji ten cały anarchizm działać i istnieć po prostu nie może, sami to sugerujecie swoimi wypowiedziami

skoro nie da się bez korpo, to po co w ogóle to robić?

To ostatnie zdanie zawiera w

To ostatnie zdanie zawiera w sobie bardzo dobre pytanie. Ja wolę "dlaczego". Z obserwacji wynikają odpowiedzi które są zatrważające.

Jednak ja staram się szukać pozytywów, i kiedy po raz kolejny słyszę słowa "beznadzieja", "beznadziejni" od spotykanych osób które kiedyś się angażowały, albo zainteresowane ideami próbowały dołączyć, mówię że działają jak potrafią.

Dystrybucja niekomercyjna

Dystrybucja niekomercyjna jest u nas w powijakach, mało do kogo to, i tak niszowe, pismo by tą drogą dotarło. Można mieć rozterki ideologiczne, że angażuje się korporację w rozprowadzanie anarchistycznego pisma, ale ludzie, ma to być periodyk dla znajomych jego twórców, czy pismo dostępne dla każdego, niekoniecznie zdeklarowanego anarchisty, potencjalnego czytelnika? Jestem osobiście pełen podziwu dla Krawata i kilku innych osób za to, że od tylu lat mają energię i zapał, by kontynuować istnienie Innego Świata.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.