Nowy projekt zmian w Ustawie o ochronie praw lokatorów

Kraj | Lokatorzy

Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje nowy projekt zmian w Ustawie o ochronie praw lokatorów. Właścicielem mieszkania oddawanego w najem okazjonalny będą mogły być tylko osoby fizyczne. - Umowy najmu będzie można zawierać na czas określony, maksymalnie na dziesięć lat - wyjaśnił wiceminister Piotr Styczeń podczas II Konferencji Rynku Zarządzania Nieruchomości, która odbyła się pod koniec kwietnia w Warszawie.

- Zaletą przygotowywanych zmian ma być to, że łatwo będzie można eksmitować niechcianego lokatora. Wystarczy wystąpić z wnioskiem w tej sprawie do sądu, który nada mu klauzulę wykonalności. Nie będzie obowiązku dostarczenia najemcy lokalu socjalnego ani pomieszczenia tymczasowego.

Komornik przymusowo wyprowadzi go na adres, który wskaże w umowie najmu. Przy czym nie musi on mieć tytułu prawnego do wskazanego lokalu, może to być mieszkanie dalszej lub bliższej rodziny, byleby była do umowy najmu dołączona ich zgoda.

- W tej chwili pozbycie się najemcy trwa często latami - wyjaśnił minister Styczeń - a dzięki instytucji dobrowolnej egzekucji wynajmujący nie będzie musiał czekać na wyrok eksmisyjny.

W ramach nowelizacji stawka opodatkowania najmu także zostanie "ujednolicona" - co znaczy, że będzie obniżona dla umów powyżej 4000 euro.

Przepis w sprawie podatku ma wejść w życie od 1 stycznia 2010 r. Projekt ministerstwa jest już komentowany przez fachowców z rynku nieruchomości.

to sie w pale nie miesci

robia co chca. Dziki zachud. Zadnych zabezpieczen dla lokatorow. To przygotowanie gruntu pod eksmisje w czasie kryzysu. "Ziemia Obiecana"

Nowy projekt zmian w Ustawie o ochronie praw lokatorów

ad.to sie w pale nie miesci
szo (niezweryfikowane), Pią, 2009-05-15 20:30

robia co chca. Dziki zachud. Zadnych zabezpieczen dla lokatorow. To przygotowanie gruntu pod eksmisje w czasie kryzysu. "Ziemia Obiecana"

mieści, mieści cwaniactwo chciało by wszystko za darmola, mieszkanie trzeba sobie kupić, a zabezpieczenie powinno tylko dotyczyć właścicieli

Jak ci zmienią stopy

Jak ci zmienią stopy procentowe, to znajdziesz się pod mostem, tak samo jak pogardzane przez ciebie "cwaniactwo". Zobaczymy, jak wtedy będziesz śpiewać... Prawdę powiedziawszy, należy ci się taki los, za brak szacunku dla ludzi.

leniu!

dla leni , którzy nie chcą uczciwie zakupić mieszkania tylko się oglądają na INNYCH i żerują na nich nie mam litości tylko POGARDĘ!

Chcą kupić, tylko nie

Chcą kupić, tylko nie mają za co - ignorancie.

Nowy projekt zmian w Ustawie o ochronie praw lokatorów

Człowieczku, w wieku 22 lat kupiłam sobie za własną gotówkę 2 pok. mieszkanie jako panna , po ślubie z mężem kupiliśy też za żywą gotówkę 200 m dom w prestiżowej dzielnicy w Warszawie, najpierw trzeba się uczyć, potem pracować, pracować pracować, po prostu trzeba być kimś.

gorąco pozdrawiam

Chyba niewiele się jednak

Chyba niewiele się jednak nauczyłaś, jeśli uważasz, że każdego stać na 200m w centrum Warszawy.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.