Oświadczenie Inicjatywy Uczniowskiej

Publicystyka

28 czerwca Inicjatywa Uczniowska wydała oświadczenie w kwestii skierowania do prokuratury sprawy zamieszczenia na stronie internetowej Inicjatywy Uczniowskiej biuletynu „Buntownik”.

W związku z atakiem medialnym na Inicjatywę Uczniowską oraz pozwem skierowanym do sądu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jakoby Inicjatywa Uczniowska podżegała do przestępstw.

Pragniemy oświadczyć, iż biuletyn „Buntownik” nie jest organem prasowym Inicjatywy Uczniowskiej. Na stronie internetowej www.iu.bzzz.net znalazł się, ponieważ propaguje ideę szkół wolnościowych, z którą utożsamia się Inicjatywa Uczniowska. Jako nieformalna grupa nigdy nie propagowaliśmy oraz nie stosowaliśmy przemocy. Nie możemy również ponosić odpowiedzialności ze teksty redagowane przez ludzi nie zrzeszonych w Inicjatywie Uczniowskiej.

Jako zwolennicy wolności słowa pragniemy zaznaczyć, że mimo oskarżeń nie zamierzamy usuwać biuletynu „Buntownik” z naszej oficjalnej strony.

Inicjatywa Uczniowska po raz kolejny pragnie podkreślić, że nie jest organizacją ani anarchistyczną ani w żaden sposób powiązaną z partiami politycznymi. Została założona przez uczniów a jej członkami są tylko uczniowie.

Inicjatywa Uczniowska

to jest oswiadczenie IU

to jest oswiadczenie IU Warszawa!!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.