Oviedo, Asturia, Hiszpania: Kontrdemo antyfaszystowskie

Świat | Antyfaszyzm

 Kontrdemo Dzisiaj antyfaszysci, oprocz licznego stawienia sie w Warszawie, rowniez przeciwstawili sie faszystom w Hiszpanii.

Antyfaszysci dowiedzieli sie o planowanym zgromadzeniu i demonstracji faszystow z regionow Galicji i Asturii pod Palacem Sprawiedliwosci na Placu Hiszpanii w Oviedo.

Dzis w sile ponad 100 antyfaszystek i antyfaszystow wyszli na przeciw 30 faszystom. Antyfaszytow blokowaly robocopy policyjne z kilkoma radiowozami wyladowanymi mundurowymi.

Rozwinieto 2 ogromne transparenty Faszyzm Nie Przejdzie oraz Nie Dla Rasizmu. Wykrzykiwano antyfaszystowskie hasla. Wsrod antyfaszystow byli takze, na samym przodzie, czarnoskorzy aktywisci. Niestety, wsrod kontrdema, byla tez mala grupka mlodziezowki komunistycznej partii CJC (Kolektywy Mlodych Komunistow), przybudowki partyjnej partii PCPE (Komunistyczna Partia Ludzi Hiszpanii). Tylko oni powiewali flagami partyjnymi.

W Oviedo i oddalonym o 30 km Gijon znajduja sie biura anarchosyndykalistycznych zwiazkow C.N.T araz kilka centrow polityczno-spolecznych zaangazowanych w walke o prawa pracownicze, prawa imigrantow, walke antyfaszystowska. Takze inne zwiazki syndykalistyczne jak C.G.T. oraz S.O. (Otwarta Solidarnosc). Dodatkowo w miescie Gijon jest biblioteka anarchistyczna o nazwie Anarxya z distro koszulek, muzyki, ksiazek, broszur na ulicy Llanes 11. Zapraszam do odwiedzenia ich strony https://anarxya.org i twittera https://twitter.com/anarxya
Relacja bezposrednia

Fajny tekst, należało

Fajny tekst, należało jednak pominąć liczby i wyszedłby całkiem dobry materiał sensacyjny. A tak, 30:100 i "policyjne robokopy" - trąci kabaretem.

Jednak problem istnieje, jest cichy i skuteczny, to wirus atakujący hiszpańskie społeczeństwo. Teksty o "imigrantach odbierających pracę Hiszpanom" na hiszpańskich ulicach słychać coraz częściej. Z drugiej strony nigdy nie było lepiej, było inaczej ale nie lepiej, kilka lat temu Hiszpanie wyśmiewali imigrantów, że pracują na ich zasiłki. Albo kombinowali jak to na imigrantach zarobić (kupie nowy dom, stary wynajmę imigrantom i będą spłacać hipotekę?). Ale generalnie jest spoko, każdy się uśmiecha... Albo solidarność klasowa i walka z kapitalizmem albo doskonale pasujące do systemu problemy rasowo-narodowościowe. Wybór teoretycznie należy do społeczeństwa, w praktyce owce podążą za naczelnym baranem...

punks not dead

spierdalać

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.