Palestyńczycy zapłacą za likwidację swoich domów ?

Świat | Represje

W izraelskim parlamencie przeszedł właśnie pierwszy szkic ustawy, która nakłada na Palestyńczyków obowiązek zapłaty za zniszczenie ich domów.

Ustawa zostanie teraz skierowana do przegłosowania w Knessecie, gdzie ma duże szanse przejść ze względu na dotychczasową politykę rządu. Jeżeli prawo wejdzie w życie, każdy Palestyńczyk, którego dom został zniszczony, będzie zmuszony zapłacić ok. 1000 szekli w ramach pokrycia kosztów wyburzenia.

Od 1967 Izrael zniszczył 24 813 palestyńskich domów. 90% zostało wyburzonych z powodów "administracyjnych" (jak np. konieczność zrobienia miejsca na żydowskie osiedla), pozostałe 10% przestało istnieć w ramach "karania" Palestyńczyków za próby atakowania Izraela.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy w 2011, Izrael zniszczył więcej domów niż w czasie 2010, czyniąc tym samym 706 Palestyńczyków bezdomnymi. Statystyki pochodzą z danych Ministerstwa Obrony Izraela

//za wykop.pl NoLajf

poprostu skurwysyństwo!

poprostu skurwysyństwo! Nie da się tego inaczej określić!

Znakomity pomysł! Idąc tym

Znakomity pomysł! Idąc tym tropem my też powinniśmy zażądać odszkodowań od Ukraińców za "Akcję Wisła" (przecież te przesiedlenia kosztowały nas dużo pieniędzy), od Czechów za 68 rok (ile paliwa zużyły nasze czołgi!) itd. Idąc jeszcze dalej tym tropem, powinniśmy zażądać od Żydów pieniędzy, za przejęcie ich majątków po wojnie (i często - doprowadzenie ich do ruiny). To też dużo kosztowało państwo polskie. Żądamy zwrotu!

Żebyś się nie zdziwił,

Żebyś się nie zdziwił, że podobne absurdy są i u nas. Kamienice odbudowane po wojnie rękami ich obecnych lokatorów są oddawane "właścicielom", innych domów które wyglądały tak samo i stały w tym samym miejscu.

Więcej na ten temat: https://cia.media.pl/reprywatyzacja_po_warszawsku

Żeby było jeszcze śmieszniej, polski rząd wymachuje szabelką, że "nie odda Żydom przedwojennych kamienic", ale jednocześnie oddaje te same kamienice polskiej mafii Mossakowskiego/Massalskiego/Stachury/Waltza i im podobnych.

Żeby sie nie zdziwili jak

Żeby sie nie zdziwili jak Niemcy przyślą im rachunek za gaz..

Naziści wszystko

Naziści wszystko finansowali za pieniądze ofiar, poczytaj chociażby Hitler's Beneficiaries: Plunder, Racial War, and the Nazi Welfare State - Gotz Aly.

Notabene ciekawe są metody eksploatacji finansowej opisane w tej książce. Brzmią że tak powiem bardzo współcześnie.

Dobrze wiem jaki to byl

Dobrze wiem jaki to byl biznes,żartowałem tylko..

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.