Parada Równosci w Warszawie - 10 czerwca

Kraj
2006-06-10 12:00
2006-06-10 16:00

Organizujemy blok anarchistyczny. Blok będzie miezdynarodowy - sporo gości już zdecydowało się przyjechać do Warszawy.
Akcja jest prosta - aby uczestniczyć, wystarczy
1. przynieść flagi, transparenty, lub inne gadżety
2. przygotować i przynieść czarno-różowe flagi na demo

Po demonstracji będzie after-party. Info niebawem.

flagi

czarno-różowe flagi Laura o co chodzi? Wystarczy jak będziemy mieli swoje po co się napinać

Jaka znowu napinka?

co to znaczy się napinać? a anarchoqueerowe flagi to nie są nasze flagi?
w polsce jeszcze tego nie było, więc warto pokazać, że homoseksualiści nie muszą się chronić pod skrzydełka liberałów, ale że maja alternatywę.

nie ważne

To nie ważne czy flaga twoja jest czarna, czarna-czerwona, czarna-różowa... tylko jeszcze nie widziałam tych różowych więc osobiste jedną przygotuję :-) warto mieć parę

w sumie mogą być i

w sumie mogą być i różowe nie będe się upierać.Tylko wiesz Laura jaki jest stosunek środowiska homoseksualnego np w Warszawie np do naszych apeli-zero reakcji.Chociaż kobiety z Porozumienia LBGiT wydawały sie skłonne do współpracy.Chcesz różowo-czarne szmaty oki będzie przynajmniej orginalnie.

którędy idzie parada??

??którędy idziemy???
i czy trzeba ze sobą targac tą flagę,bo mi sie nie chce :]

a co z de-legitymacja panstwowych sil bezpieczenstwa

Mysle, ze poza kwestia koloru flag jest jeszcze pare innych problemow, ktore anarchisci powinni przemyslec przygotowujac taki blok anarchistyczny w ramach Parady Rownosci. Jednym z nich jest potrzeba motywowania ludzi (przed i w czasie samej akcji) do solidarnej i de-legitymujacej obecnosc panstwowych sil bezpiecznstwa, obrony marszu przed faszystowskimi i rasistowskimi elementami. Przedewszystkim nalezy wyciagnac wnioski z zalosnej sytuacji zaistnialej zeszlego roku. Tym bardziej, ze policja moze dostac i teraz podobne nakazy jak rok temu (jest to wielce prawdopodobny scenariusz zwlaszcza po wczorajszych wydarzeniach w Moskwie i reakcji miedzynarodowej opinii publicznej). Pozostawiajac w rekach policji "rozwiazanie problemu" (jak to mialo miesce w zeszlym roku) utwierdzamy spoleczenstwo w przekonaniu ze "policja jaka jest taka jest, ale ostatecznie jest niezbedna, bo co by sie moglo wydarzyc gdyby jej nie bylo". De-legitymacja moze sie odbyc tylko poprzez pospolita samoobrone przed napasciami i zainspirowanie jak najwiekszej liczby uczestnikow i obserwatorow parady do aktywnego wlaczenia sie (lub przynajmniej wsparcia) tych struktur. W tym kontekscie nie uniknie sie permanentnych dyskusji ze spoleczenstwem na temat definicji "przemocy". I do takich dyskusji tez warto byc przygotowanym. To jest wedlug mnie istotniejszy problem niz ten "jaki odcien czerwieni okrasi czern na sztandarach"... Osobiscie zalecam parasolki - do amortyzowania latajacych przedmiotow, a zarazem do... - nie wypowiadam sie co do koloru parasolek.

isc czy nie

to pomysl czy lubisz faszystów, giertycha i spólkę. jesli nie, zawsze mozesz pójść im na złość ;)

chciałabym pojsc ale z

chciałabym pojsc ale z dzieckiem 3-letnim jestem ... troche sie obawiam co myslicie ?...

poparcie społeczne

Gdyby doszło do napierdalanki z naziolami, starajcie się nie walczyć z policją. Bo do społeczenstwa dojdzie sygnał, że policja musi je bronić przed anarchistami.

Pozdro z Krakowa

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.