Partia daje i odbiera, czyli premie dla najmniej użytecznych

Kraj | Tacy są politycy

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz nagrodziła burmistrzów z Platformy Obywatelskiej, nawet tych z fatalnymi wynikami finansowymi. Nagrody dla burmistrzów, które prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznaje co kwartał, są uznaniowe. Jak wynika z zestawienia , najwyżej premiowani są zaufani burmistrzowie pani prezydent, najniżej - ci niewywodzący się z PO. Takich jest w stolicy czterech - wszyscy na końcu listy.

Prezydent Warszawy nie chce ujawnić, jaką kwotę komu przyznała, zasłaniając się przepisami o ochronie danych osobowych. Udostępniła je tylko jednemu z radnych dopiero po jego interpelacji, zastrzegła jednak, że to dane tajne. Utajnienie dokumentu nie dziwi. Nagrody dla burmistrzów i wiceburmistrzów warszawskich dzielnic pochłonęły w 2011 r. półtora miliona złotych.

Najwyższą nagrodę - 36 tysięcy złotych - dostał burmistrz Pragi-Północ Piotr Zalewski. To prawie dwa razy więcej niż najniższa premia przyznana Piotrowi Guziałowi z Ursynowa. Tyle tylko, że ten drugi miał najwyższą w stolicy wykonalność budżetu - 114 proc. planowanych dochodów, a burmistrz Pragi-Północ poradził sobie z planem budżetu tylko w 80 proc., czyli najgorzej ze wszystkich. Gdyby zastosować kryterium efektywności, rozkład premii powinien być dokładnie odwrotny.

Gorzej mają nauczyciele. Hanna Gronkiewicz-Waltz obcięła część ich miesięcznych dochodów pod pretekstem wprowadzenia „premii motywacyjnych”. Do tej pory najniższy dodatek motywacyjny wynosił 200 zł, ale od wiosny ma to być 1 zł, a jego górną granicę ustalono na 1200 zł. Dzięki temu w kasie miasta ma zostać ok. 100 mln zł. Według wyliczeń związków zawodowych, pedagodzy stracą średnio nawet ok. 5 tys. zł brutto rocznie. Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk zaprzecza, że chodzi o oszczędności. Podkreśla, że miastu zależy, by premiowani byli najlepsi nauczyciele. - Chcemy, aby dodatek motywacyjny spełniał swoją funkcję - mówi.

BRUK NA RZĄD!!!

Tylko niech ta szmata nie przegina, bo Rostowskiemu się budżet nie zamknie! Trzeba świniom podsypać do koryta, bo wiosną może już być za późno. Moim zdaniem takie fakty trzeba gromadzić, by rozliczyć to całe ścierwo z kryzysu i zaciskania pasa!!!

Toteż gromadzimy :)

Toteż gromadzimy :)

"demokracja przedstawicielska"

wilelki biurokratyczny pic na wodę

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.